Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Przerwana sesja - ciąg dalszy nastąpił

29.01.2013 17:37 | 1 komentarz | 4 486 odsłony | red
Po dwóch tygodniach przerwy we wtorek radni wznowili obrady nadzwyczajnej sesji, zwołanej na wniosek opozycji. Tym razem burmistrz odpowiedział na większość pytań.
1
TRZEBINIA. Przerwana sesja - ciąg dalszy nastąpił
Tym razem burmistrz Stanisław Szczurek przygotował się do odpowiedzi na zapytania radnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po dwóch tygodniach przerwy we wtorek radni wznowili obrady nadzwyczajnej sesji, zwołanej na wniosek opozycji. Tym razem burmistrz odpowiedział na większość pytań.

Sesja rozpoczęła się 14 stycznia, ale na prośbę burmistrza przewodniczący ogłosił dwutygodniową przerwę, co oburzyło zebranych. We wtorek, po korzystnym dla Stanisława Szczurka referendum, powrócono do rozmów.

Pytań było wiele. Opozycyjny klub Nowa Demokracja Trzebini chciał wyjaśnień między innymi w sprawie wysokości i zasad naliczania opłaty śmieciowej, uciążliwości składowiska odpadów, unieszkodliwienia toksycznego zbiornika Górki, zanieczyszczenia Balatonu, połączenia dwóch gminnych spółek: Aqua Planet i Miejskiego Zarządu Nieruchomości, zapowiadanych inwestycji w Elektrowni Siersza, wykorzystywania przez burmistrza służbowego auta czy organizacji ruchu w Rynku.

Tym razem burmistrz Stanisław Szczurek przygotował się do odpowiedzi. W jego imieniu do większości poruszanych zagadnień odniosła się wiceburmistrz Barbara Siemek, z reguły wyczerpując temat. Długo dyskutowano między innymi o organizacji ruchu w Rynku. Burmistrz zasygnalizował, że czeka na pisemne propozycje przedsiębiorców i wspólnie z nimi zastanowi się nad nowymi rozwiązaniami. Ta zapowiedź ucieszyła kupców i właścicieli kamienic w Rynku, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

Jednak najwięcej emocji wywołało zapytanie o wyjazdy służbowym autem. Burmistrz nie ustosunkował się do niego.
- Nigdy nie wykorzystywałem samochodu do celów prywatnych, nie mam nic wspólnego z tankowaniem auta. Wszystkich informacji na piśmie udzieli naczelnik wydziału organizacyjnego – stwierdził podczas sesji Stanisław Szczurek, dodając, że prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Szerzej za tydzień w "Przełomie".
(AJ)