Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Bankowcy kupili prezenty chorym dzieciom

26.04.2013 14:28 | 0 komentarzy | 3 397 odsłony | red
Dzięki Fundacji Dziecięca Fantazja oraz Bankowi Spółdzielczemu w Chrzanowie troje małopolskich dzieci spełniło marzenia. W piątek w siedzibie banku odebrały prezenty – konsole do gier i laptopa.
0
CHRZANÓW. Bankowcy kupili prezenty chorym dzieciom
Prezes BS w Chrzanowie Zdzisław Wołos i Patrycja Wróbel z Fundacji Dziecięca Fantazja wręczają konsolę Bartłomiejowi Drzale. Obok Kinga Huczek, która wcześniej odebrała laptopa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki Fundacji Dziecięca Fantazja oraz Bankowi Spółdzielczemu w Chrzanowie troje małopolskich dzieci spełniło marzenia. W piątek w siedzibie banku odebrały prezenty – konsole do gier i laptopa.

Fundacja Dziecięca Fantazja w ciągu dziesięciu lat spełniła marzenia ponad trzech tysięcy dzieci.

- Mają od 3 do 18 lat. W większości pochodzą z ubogich rodzin. Rodziców często nie stać na spełnienie pragnień chorego, a często umierającego dziecka – mówi członek zarządu fundacji Patrycja Wróbel. Od pewnego czasu wolontariusze współpracują z bankami spółdzielczymi. Do akcji przystąpił także Bank Spółdzielczy w Chrzanowie.

- Pomagamy klubom sportowym, instytucjom kultury, ale także chorym – przypomina prezes banku Zdzisław Wołos. W tym roku na taką działalność bank przeznaczy 30 tys. zł. Bank spełnił marzenia trójki podopiecznych fundacji. W piątek w siedzibie BS dostali prezenty.

Konsolę do gier odebrał walczący z nowotworem kości 18-letni Bartłomiej Drzała z Ryczowa w powiecie wadowickim. A 16-letniej Kindze Huczek z Polanki Wielkiej w powiecie wadowickim, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, bankowcy zafundowali laptopa. Już po uroczystości prezes wręczył konsolę do gier 7-letniemu Mateuszowi Furczoniowi z Gronia. Spóźnił się, bo był na badaniach. Chłopiec choruje na białaczkę.

- O fundacji dowiedziałem się w szpitalu. Mam za sobą długie leczenie, ale nie poddaję się. Konsola bardzo mi się przyda – powiedział Bartłomiej Drzała.

Patrycja Wróbel zachęca także chore dzieci z naszego regionu i ich rodziców do zgłaszania marzeń. Fundacja między innymi umożliwiła wielu podopiecznym zakup komputerów, spotkanie ze znanymi osobami, skok ze spadochronem lub wyjazd na mecz ulubionej drużyny. Oczywiście o ile stan zdrowia dziecka na to pozwala. Wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie www.f-df.pl
Marek Oratowski