Nie przestraszyli się mistrza

11.01.2009 00:04 | 2 komentarze | 1 936 odsłona | red
W meczu 2. rundy Pucharu Polski SChLF Północ Chrzanów przegrała na własnym parkiecie z PA Nova Gliwice 4-6 (2-2). Emocjonujący mecz z trybun oglądało ok. 400 sympatyków futsalu.
2

Frekwencja na trybunach przerosła oczekiwania organizatorów ze Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu. Dla wielu impulsem do przybycia na halę był zapewne rywal Północy – PA Nova Gliwice, która jest aktualnym mistrzem Polski w futsalu.

Goście objęli prowadzenie już w 2. minucie kiedy akcję zamknął Franz. W 12. minucie z dystansu uderzył Dewucki i Gielarowski został pokonany po raz drugi. Bramkę kontaktową dla Północy zdobył w 17. min Łukasik skutecznie egzekwując rzut wolny, a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Kaliński. Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę za faul na Boguckim ujrzał bramkarz Krajewski, a Północ grę w przewadze zakończyła golem Boguckiego po rozegraniu rzutu wolnego.

W 25. minucie zapachniało sensacją, bowiem Nawrata pokonał kalfas i gospodarze prowadzili 4-2. PA Nova szybko zdobyła kontaktową bramkę za sprawa strzału Mirgi. W 30. minucie po podaniu Korczyńskiego do remisu doprowadził Franz, a kilkanaście sekund później sam Błażej Korczyński uderzeniem z dystansu pokonał Gielarowskiego. W 33. minucie wynik meczu na 4-6 ustalił Wojtas.

Północ należy pochwalić za walkę, co docenili również kibice, którzy po meczu brawami nagrodzili oba zespoły.