Halowi mistrzowie

19.01.2009 08:23 | 1 komentarz | 2 574 odsłony | red
W Kętach odbyła się pierwsza część Halowych Mistrzostw Małopolski Zachodniej. Wśród juniorów młodszych zwyciężył LKS Żarki, a u trampkarzy starszych MUKS Olimpijczyk Chrzanów. Za tydzień zagrają trampkarze młodsi Olimpijczyka i juniorzy starsi Lwa.
1
Mateusz Wierzba (LKS arki) odbiera gratulacje za zajęcie 1. miejsca od prezesa PPN Chrzanów Józefa Cichonia

W Kętach odbyła się pierwsza część Halowych Mistrzostw Małopolski Zachodniej. Wśród juniorów młodszych zwyciężył LKS Żarki, a u trampkarzy starszych MUKS Olimpijczyk Chrzanów. Za tydzień zagrają trampkarze młodsi Olimpijczyka i juniorzy starsi Lwa.

Olimpijczyk w meczu z IKS-em Olkusz przegrywał po błędzie Lasika. Szybko jednak po indywidualnej akcji do remisu doprowadził Orszulak co zmobilizowało zespół do walki i ostatecznie Chrzanowianie wygrali 4-1. W drugim pojedynku także prowadzenie objął rywal, ale także i tym razem lepszy okazał się Olimpijczyk wygrywając z Halniakiem 4-2.

Mając pewny awans do Mistrzostw Małopolski (wchodziły po dwie drużyny) podopieczni Dariusza Bierońskiego zmierzyli się z Unią Oświęcim. Po golach Klocka i Orszulaka prowadzili 2-0. W 13. minucie było już jednak po dwa, ale zwycięstwo swojej drużynie w 15. minucie mocnym strzałem dał Michał Górczyk. Unia Oświęcim mimo porażki awansowała z drugiego miejsca.
Olimpijczyk zagrał w składzie: Lasik, Górczyk, Orszulak, Gaudyn, Bębenek, Latko, Klocek, Ptak, Domurat.

Juniorzy Żarek preferowali grę z kontry, która przyniosła im efekty, a bramki w większości zostały zdobyte po skutecznym zakończeniu szybkich akcji. W meczu z IKS-em Olkusz wynik otworzył Gucik, a kolejne bramki zdobyli Wójcik i Miziołek, rywala było stać tylko na jedno trafienie.

Pojedynek z Budzowem nie należał do łatwych. To rywal przeważał i stwarzał więcej sytuacji. Żarki dwukrotnie jednak skontrowały, a w 15. minucie wynik na 3-0 po rozegraniu rzutu wolnego ustalił Ł. Wierzba. Mając pewny awans Żarki zremisowały z Unią Oświecim, dzięki czemu ten zespół także awansował do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca.

Łukasz Wierzba z LKS Żarki z dwoma golami został najlepszym strzelcem turnieju. Prócz niego w zwycięskim zespole grali: Wiśniewski, J. Horawa, Gucik, Kurzak, M. Wierzba, Malik, Miziołek, Wójcik, Nędza, Jasieczko, Woźniak, P. Horawa.