Remis w meczu na szczycie

12.04.2009 16:16 | 3 komentarze | 1 223 odsłona | red
W szlagierze dziewiętnastej kolejki V ligi Janina Libiąż zremisowała na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Orłem Piaski Wielkie 1-1.
3

Sobotni mecz Janiny, która jest liderem tabeli z wiceliderem uznawanym był za ten z gatunku spotkań o „sześć punktów”.

Początek spotkania toczony był w głównej mierze w środkowej strefie boiska. Dopiero od 18. minuty kibice zobaczyli pierwsze ciekawsze akcje. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Podanie z lewej strony w pole karne wykorzystał Salomon, który strzałem z kilku metrów pokonał Księżarczyka.

Remis dla Janiny wywalczył Ząbek. W 63. minucie kolejno minął dwóch obrońców gospodarzy, po czym znalazł się sam na sam z bramkarzem, którego pokonał pewnym strzałem z zaledwie kilku metrów.

Szale zwycięstwa piłkarze Orła przechylić na swoja stronę mogli w 82. minucie. Od utraty punktów libiążan uchroniła wtedy poprzeczka, na której zatrzymała się lecąca piłka.