Trzebinia pokonała Lubań Maniowy

19.04.2009 11:25 | 2 komentarze | 2 702 odsłony | red
W meczu rozegranym w Trzebini, miejscowy MKS pokonał Lubań Maniowy 2-0 (1-0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Artur Czech i Wojciech Sabuda.
2
Ławka rezerwowych Trzebini

Trzebinia posiadała przewagę od początku spotkania, ale kibice na bramkę musieli poczekać 20 minut. Składną akcję zespołu pewnym strzałem zakończył Czech. Tuż przed przerwą goście mogli wyrównać, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki MKS-u.

Akcja z końcówki pierwszej połowy była zapowiedzią tego, co miało się stać po wznowieniu gry. Lubań przystąpił do zdecydowanych ataków, ale bezbłędnie w bramce spisywał się Jakub Wilk. W końcówce meczu MKS ostatecznie rozwiał nadzieję przyjezdnych na punkty, kiedy na 2-0 podwyższył rezerwowy w tym meczu Sabuda.

Trzy punkty zdobyte w meczu z Lubaniem pozwoliły Trzebini awansować na trzecie miejsce w tabeli. Do drugiego Beskidu Andrychów, podopieczni Marcina Kasprzyka tracą zaledwie 2 punkty. Na czele ligi wciąż jest Alwernia, której przewaga nad resztą stawki topnieje. W sobotnie popołudnie lider IV ligi na własnym boisku zaledwie zremisował z Sandecją II Nowy Sącz 1-1.