Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Żarki wznowiły treningi

15.07.2009 16:00 | 0 komentarzy | 1 575 odsłona | red
Piłkarze LKS Żarki, beniaminka VI ligi, rozpoczęli we wtorek przygotowania do sezonu. Pierwszy mecz sparingowy rozegrają w najbliższą sobotę z Sołą w Oświęcimiu.
0
Żarki wznowiły treningi
Fragment meczu Wolanka Wola Filipowska-LKS Żarki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze LKS Żarki, beniaminka VI ligi, rozpoczęli we wtorek przygotowania do sezonu. Pierwszy mecz sparingowy rozegrają w najbliższą sobotę z Sołą w Oświęcimiu.

Podopieczni Stanisława Dwornika zakończyli ubiegły sezon w A-klasie na pierwszym miejscu, premiowanym bezpośrednim awansem do ligi okręgowej.

- Przed sezonem nie myślałem nawet o zwycięstwie. Spotkania, szczególnie te jesienne, ułożyły się bardzo dobrze i VI liga stała się faktem – przyznaje szkoleniowiec Żarek.

Zawodnicy rozpoczęli treningi we wtorek. Jak na razie nikt nie odszedł z zespołu.
- Łukasz Piegzik miał propozycję przejścia do Janiny Libiąż, ale postanowił zostać. Myślę o wzmocnieniu składy dwoma lub trzema nowymi piłkarzami. Przydałby się nam defensor, środkowy pomocnik i napastnik – podkreśla Stanisław Dwornik.

Drużyna ma już ustalony szczegółowy plan spotkań sparingowych. Wszystkie pojedynki stoczą na wyjazdach. W najbliższą sobotę Żarki zagrają z Sołą Oświęcim (początek godz. 12). Tydzień później z Zaborzanką Zaborze, 1 sierpnia z Niwą Nowa Wieś, a 5 sierpnia z Regulicami. Najprawdopodobniej 8 sierpnia Żarki zagrają ze Szczakowianką Jaworzno, a 15 sierpnia z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Dzięki znajomości Stanisława Dwornika z II trenerem pierwszoligowej ekipy, do składu ma dołączyć na ten mecz kilku graczy z pierwszej drużyny.
- Musimy się dobrze przygotować, bo czeka nas ciężka walka w okręgówce. Żaden z moich zawodników nie występował w tej klasie rozgrywkowej. Nadrzędnym celem jest utrzymanie – zaznacza szkoleniowiec Żarek.
Rozmowa z trenerem Dwornikiem w następnym wydaniu „Przełomu”.
(MK)