Borek udzielił Świtowi lekcję futbolu

31.05.2010 20:57 | 0 komentarzy | 1 293 odsłona | red
W niedzielnym spotkaniu o pechu mógł mówić Bury, który po nieco ponad 10 minutach gry doznał kontuzji. Jednak uraz pierwszego bramkarza Świtu nie może być usprawiedliwieniem druzgocącej porażki krzeszowiczan.
0

Miejscowi już w 3. minucie objęli prowadzenie po golu Szopy. W 28. minucie ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale uderzył w boczną siatkę. Podobiński usiłował trafić zza pola karnego, ale i jemu zabrakło szczęścia. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony Keshi upadł w polu karnym, lecz sędzia pozostał niewzruszony. W odpowiedzi Mastalerz nie dał się pokonać Gawęckiemu, a potem Tyrpuła wybił piłkę z linii bramkowej.

W drugiej części gry okazje do zdobycia bramki mieli Keshi i Pachacz, ale wyręczył ich Gruchacz, który popisał się skuteczną dobitką. Po chwili Nowak celnie uderzył z 16 m. Z kolei w 78. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul Szopy na Krzysiaku i Gawęcki zaliczył honorowe trafienie. Niebawem było już jednak 4-1, bowiem Zawora wykorzystał fatalne ustawienie defensorów Świtu i nie dał szans Czechowi. W 82. minucie Woźniak nieprzepisowo powstrzymał w obrębie pola karnego Turpułę, a Drame pewnie uderzył z „wapna”.

Borek Kraków- Świt Krzeszowice 5-1 (1-0)
1-0 Szopa (3), 2-0 Gruchacz (64), 3-0 Nowak (66), 3-1 Gawęcki (78- karny), 4-1 Zawora (79), 5-1 Drame (82- karny).
Świt: Bury (13 Czech)- Derejko (46 Marszałek), Ali, Woźniak, Ficek- Deryniowski (68 Funek), Pindiur, Krzyściak, Podobiński (46 Dąbek)- Gawęcki, Krzysiak.