BALIN. Kali wszedł i strzelił

11.09.2010 20:43 | 0 komentarzy | 2 140 odsłony | red
Kibice Balina odetchnęli z ulgą. W sobotnim meczu IV ligi Orły wreszcie pokazały skuteczność, wygrywając 4-0 z Glinikiem Gorlice.
0
Piłkę wślizgiem wybija rywalowi z Glinika Nikodem Motyka, strzelec jednej z bramek dla Balina

W pierwszej połowie balinianie nacierali, ale długo ich zmorą była nieskuteczność. Najbliżej szczęścia byli Nikodem Motyka (trafił w poprzeczkę) oraz Miłosz Ołpiński (w sytuacji sam na sam zabrakło mu precyzji i siły). Najwięcej emocji było w doliczonych dwóch minuutach. Najpierw w idalnej sytuacji przestrzelił Roman Pałys. Gospodarze wznowili grę, a szybki atak zakończył golem Paweł Kalinowski. Zresztą "Kali" byl kluczowym zawodnikiem gospodarzy. Wszedł w 32. minucie za Piotra Wolnego i poderwał kolegów do walki.

W drugiej połowie zdobył jeszcze dwa gole w 65. i 90. minucie. Do siatki Glinika trafił także w 83. minucie Nikodem Motyka. Już leżąc na murawie zmylił bramkarza strzałem w środek bramki. To było zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Czy to sygnał do ich marszu w górę tabeli, pokaże następny mecz z Karpatami Siepraw.

W niedzielę inny nasz IV-ligowiec, Alwernia, zagra na wyjeździe z Wolanią Wola Rzędzińska.