PUCHAR POLSKI. Treningowe zwycięstwo Orła

05.10.2010 21:02 | 0 komentarzy | 2 580 odsłony | red
Orzeł Balin uzupełnił listę półfinalistów rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu PPN Chrzanów. W zaległym spotkaniu podopieczni Piotra Pierścionka wygrali w Gromcu 5-0.
0
Strzelec czwartej bramki dla Orła Balin Paweł Stępień atakowany przez Jakuba Waligórę.

Gospodarze nie mieli żadnych szans w starciu z czwartoligowym rywalem. Orzeł był zdecydowanie lepszy i mógł niczym na treningu ćwiczyć różne warianty gry. Gdy okazało się, że kontrowanie jest niemożliwe zdecydował się na wysoki pressing, który często kończył się wykopywaniem piłki na aut przez obrońców Nadwiślanina.

Wynik w 15. minucie otworzył Ryndak, który płaskim strzałem z pola karnego posłał piłkę do siatki tuż obok słupka. Osiem minut później z prawego skrzydła w pole karne wbiegł Ciepichał, a jego strzał obronił bramkarz z Gromca. Celną dobita popisał się jednak Cichoń. Trzecia bramka dla gości padła w 34. minucie. Ołpiński doszedł do prostopadłego podania i zagrał idealną piłkę do Ciepichała, który sytuacji nie zmarnował. Wynik do przerwy na 0-4 ustalił Stępień, którego od 46. min na placu gry zastąpił Zdanowski.

W drugiej odsłonie padła tylko jedna bramka. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła bramkarza wyprzedził Ciepichał i Orzeł wygrał 5-0. Wynik mógł, a nawet powinien być wyższy, ale szczególnie Ołpińskiemu i Ciepichałowi brakowało precyzji kiedy znajdowali się w polu bramkowym. Gospodarze jedyny strzał oddali w 77. minucie, ale po główce Zejmy futbolówka trafiła w poprzeczkę.

W półfinale PP na szczeblu PPN Chrzanów Orzeł Balin podejmie Janinę Libiąż. W drugiej parze MKS Trzebinia-Siersza zmierzy się z MKS-em Alwernia. Oba pojedynki odbędą się w środę 13 października o godz. 15.