CHRZANÓW. Wanda pokazała lwi pazur

27.03.2013 08:05 | 0 komentarzy | 1 836 odsłona | red
Drugoligowcy MTS-u we wtorkowy wieczór sprawili niemiłą niespodziankę. Byli nieskuteczni i za mało aktywni w obronie i przegrali z walczącą o utrzymanie krakowską Wandą.
0
CHRZANÓW.  Wanda pokazała lwi pazur
Piłkarze ręczni Wandy w akcji ofensywnej

II liga

MTS Chrzanów - Wanda Kraków 27-29 (15-15)
MTS: Janiak, Wiatr, Gajewski - Żydzik 4, Rola 1, Giza, Zacharski 4, Fidyt 2, D. Skoczylas, Mucha, Cupisz 3, Łącki, Kirsz 1, Stroński, Skoczylas 12, Kowal
Gospodarze byli faworytami. Jednak Wanda to inny zespół, niż w pierwszej rundzie. Podopieczni Leszka Wójcika przekonali się o tym dość boleśnie. Do 20. minuty chrzanowianie prowadzili (nawet 7-4). Potem na chwilę oddali inicjatywę (przegrywali 10-11 i 11-12), ale na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 15-15. W 34. minucie było 20-20. To ostatni remis w tym spotkaniu, bo potem już do końca prowadzili goście. Grali szybko i pomysłowo, a kilka ważnych piłek obronił Andrzej Weihonig.
Kilka razy chrzanowianie zbliżali się do rywali. Jeszcze w samej końcówce mieli nadzieje na remis. W ostatniej minucie przegrywali 27-28 i byli przy piłce. Jednak bardzo skuteczny w całym spotkaniu Marcin Skoczylas tym razem przestrzelił. W ostatniej sekundzie do siatki z dystansu trafił zaś najskuteczniejszy w szeregach Wandy Karol Franczak, autor 10 trafień. Goście mogli zatem odtańczyć na środku boiska taniec zwycięstwa.