Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

CHEŁMEK. Zmienili trenera

03.10.2013 10:53 | 0 komentarzy | 3 886 odsłony | red
Krzysztof Duch został nowym szkoleniowcem KS Chełmek, dwunastego zespołu oświęcimskiej klasy okręgowej. Zastąpił Artura Oczkowskiego.
0
CHEŁMEK. Zmienili trenera
Krzysztof Duch
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oczkowski jako grający trener prowadził “biało-zielonych” od początku sezonu. Pod jego wodzą zespół zdobył dziewięć punktów w dziewięciu meczach. Chełmkowianie grali bezkompromisowo, notując trzy wygrane i sześć porażek. W ostatniej kolejce ulegli Orłowi Balin, który zdobył w ten sposób pierwsze punkty w sezonie.

- O zmianie szkoleniowca zdecydowały słabe wyniki. Artur Oczkowski nadal będzie zawodnikiem naszego klubu. Drużyna ma problem. Zawodnicy muszą go sami rozwiązać w szatni. Przecież ten zespół jeszcze niedawno walczył o czwartą ligę – mówi Marek Poznański, prezes KS Chełmek.

Podkreśla, że priorytetem klubu jest praca z młodymi futbolistami.
- Mamy siedem ekip młodzieżowych. Owoce tej pracy zbierzemy za trzy lub cztery lata – dodaje Poznański.

Następcą trenera Oczkowskiego został Krzysztof Duch, pracujący przez ostatnie półtora roku w Spójni Osiek. W przeszłości prowadził już ekipę z Chełmka. Trenował także Fablok Chrzanów, Nadwiślanina Gromiec i MKS Alwernia.

- Naszym celem jest zdobycie jak najszybciej punktów w lidze, żeby wygrzebać się z dołka. Na początek czeka nas starcie z Gromcem. Prześledziłem tabelę i wyniki rywala. Czeka nas ciężki mecz, ale interesuje nas tylko wygrana w tym pojedynku – zaznacza Duch.

(MK)