Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Sezon na zaprawy

05.09.2013 20:11 | 0 komentarzy | 3 250 odsłony | red
Handlujący co tydzień na targu obok Tesco zgodnie mówią, że najczęściej kupowane są teraz: papryka, pomidory i śliwki. I to na te warzywa i owoce sezon potrwa jeszcze do końca miesiąca. Wrzesień to ostatni dzwonek na przygotowanie zimowych, słoikowych zapasów.
0
CHRZANÓW. Sezon na zaprawy
Tomasz Doniec na swoim stoisku. Teraz najczęściej sprzedaje paprykę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Handlujący co tydzień na targu obok Tesco zgodnie mówią, że najczęściej kupowane są teraz: papryka, pomidory i śliwki. I to na te warzywa i owoce sezon potrwa jeszcze do końca miesiąca. Wrzesień to ostatni dzwonek na przygotowanie zimowych, słoikowych zapasów.

- Jeszcze kupują końcówkę drobnych ogórków, kapustę i buraki – wymienia Tomasz Doniec, jeden z handlarzy. – Papryka najczęściej schodzi po 5-10 kg na jednego klienta.

Inny handlarz dodaje, że w cenie są jeszcze jabłka antonówki do ciasta i gruszki na dżem.

- Robię słoiki ze śliwkami, dżemy truskawkowe, na bieżąco kompoty. Zaprawiam w słoikach cukinię, choć można z niej robić także słodkie konfitury. Przygotowuję pikle, na które składają się: papryka, cukinia, cebula, koper, czosnek, malutkie ogóreczki i ocet – wymienia Teresa Tor z Chrzanowa, która co roku robi zapas pyszności w słoikach na zimę.
Natalia Feluś