Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Matematyka nie jest straszna

29.03.2017 14:56 | 0 komentarzy | 1 015 odsłona | SP 4 w Trzebini

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini postanowili przywitać wiosnę w matematycznym stylu.

0
Matematyka nie jest straszna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marzec został szczególnie wyróżniony, ponieważ przebiega on w naszej szkole pod znakiem matematyki przez duże M. Właśnie na ten miesiąc przypada Światowy Dzień Matematyki, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" oraz nasz szkolny konkurs "GŁOWOŁAMACZE - IV edycja".

Właśnie na tę okoliczność 21 marca cała szkoła stała się jedną wielką pracownią matematyczną. Na małej sali gimnastycznej do zabawy przystąpili najmłodsi uczestnicy - nasi mili goście, czyli z przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 4 i uczniowie z klasy pierwszej. Na dużej sali gimnastycznej rywalizowali uczniowie z klas drugiej i trzeciej. Uczniowie z klas czwartej, piątej i szóstej swoje stanowiska mieli rozmieszczone w poszczególnych salach lekcyjnych. Był czas na zagadki, krzyżówki, rebusy, duety, rysunki, tangramy, bingo, a wszystko związane z matematyką. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i wspaniałymi nagrodami otrzymanymi m. in. z urzędu miasta. Miłe upominki wręczyła dyrektor Anna Pawletta.
Nie zabrakło czasu na wspólny posiłek, a także pożegnanie zimy z kolorową marzanną.
W tak miłych nastrojach powitaliśmy wiosnę:)