Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Maraton Pisania Listów Amnesty International w Zespole Szkół w Libiążu

08.12.2016 09:32 | 0 komentarzy | 1 034 odsłona | Wioletta Kosowska

Kolejny raz uczniowie i nauczyciele podjęli się pisania listów z Amnesty International - niezależnym, światowym ruchem, walczącym o uwolnienie więźniów sumienia, uczciwe i sprawiedliwe procesy sądowe, sprzeciwiającym się torturom, karze śmierci i pozasądowym egzekucjom.

0
Maraton Pisania Listów Amnesty International w Zespole Szkół w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Pisanie listów pokazuje, że siła tkwi w ludziach, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i mówią NIE łamaniu praw człowieka. Dzięki zaangażowaniu wszyscy możemy mieć wpływ na otaczający nas świat. Żeby zmienić życie drugiej osoby, wystarczy kartka i długopis. Maraton organizowany jest zawsze w okolicy 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Na stronie www.amnesty.org.pl/maraton szczegółowo opisano przypadki osób, w których obronie pisane są listy. Zamieszczono tam także szczegółowy wykaz kilkuset miejsc w Polsce, gdzie można się włączyć w akcję - Zespół Szkół w Libiążu od kilku lat jest jednym z nich.