Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Miłośnicy kolei czekają na pociąg

12.04.2017 08:34 | 22 komentarze | 7 569 odsłon | Piotr Tarczyński
Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 09:09

W piątek, o godz. 11.31, na peron 2 w Chrzanowie Śródmieściu wjedzie IC Cracovia z Krakowa do Pragi. Stowarzyszenie „Stacja Chrzanów" zaprasza wszystkich na przywitanie składu.

22
Miłośnicy kolei czekają na pociąg
Miłośnicy kolei przywitają pociąg do Pragi w piątek na peronie drugim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okazje są dwie. Pierwsza, to nowe, sezonowe połączenie do stolicy Czech, dzięki któremu można będzie pojechać do niej bezpośrednio z Śródmieścia.

Druga.
- Jest to prawdopodobnie pierwszy w historii bezpośredni, międzynarodowy pociąg z Chrzanowa do Pragi - mówi prezes „Stacji" Krzysztof Brandys.

Przedstawiciele tej organizacji, chrzanowskiego urzędu i starostwa powiatowego przygotowali dla pasażerów niespodziankę. Dostaną oni upominki, które mają zachęcić w przyszłości do odwiedzenia ziemi chrzanowskiej. W zestawach znajdą się m.in. kolekcjonerskie reprinty starych pocztówek kolejowych według projektu stowarzyszenia, wydane nakładem chrzanowskiego urzędu.

- Zapraszamy gorąco rodziny z dziećmi, pracowników kolei oraz wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu - zachęca Krzysztof Brandys.

Skład ruszy w dalszą drogę o godz. 11:35. Do Pragi przyjedzie o 17:39. Cena najtańszego biletu z Krakowa to 19 euro (ok. 80 zł). Połączenie będzie funkcjonować do 1 października.