Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Można skorzystać z nocnej spowiedzi

28.03.2018 08:00 | 6 komentarzy | 4 056 odsłony | Marek Oratowski

W noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę kolejny raz będzie się można wyspowiadać w trzebińskiej bazylice.

6
Można skorzystać z nocnej spowiedzi
W trzebińskiej bazylice Noc Konfesjonałów odbędzie się po raz ósmy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczne "Noce Konfesjonałów" odbędą się tam 29/30 marca oraz 30/31 marca. Zaproszeni księża z całej okolicy mają dyżurować od godziny 21 do 2.

- To wyjście naprzeciw potrzebom wiernych pochłoniętych przedświątecznymi obowiązkami, którzy chcą właściwie przygotować się do Świąt Wielkanocnych. To szczególny czas, by móc w zadumie i zamyśleniu przygotować się do sakramentu. Będzie okazja do ciszy, adoracji. Każdy przychodzący do spowiedzi otrzyma do ręki rachunek sumienia - informuje ks. Piotr Żydek, proboszcz trzebińskiej parafii.

W wielu innych kościołach proboszczowie też chcą umożliwić wszystkim parafianom przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Wiedzą, że wielu z nich zwleka z tym do ostatniej chwili. Na przykład w kościele św. Mikołaja w Chrzanowie można się wyspowiadać przede wszystkim w Wielką Środę od godz. 7 do 12 i od 15 do 19 (z półgodzinnymi przerwami o godz. 8, 10 i 17). W kolejne dni też będzie tam trwał dyżur w konfesjonale aż do godziny 24, z przerwami na czas sprawowania liturgii.