Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

22.03.2018 22:00 | 1 komentarz | 3 498 odsłony | Łukasz Dulowski

Będą dominować wielkanocne jarmarki, konkursy palm i Misteria Męki Pańskiej. Wśród innych atrakcji m.in. przejazd lokomotywą i trochę dobrego blues rocka. Na pewno mamy w czym wybierać.

1
Propozycje na weekend
Podczas zeszłorocznego konkursu palm wielkanocnych na chrzanowskim Rynku. FOT. MAREK ORATOWSKI.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 23 marca
Płaza

O godz. 15.30 w bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Dybą, pisarzem z Płazy.

Piątek, 23 marca
Chrzanów

O godz. 17 Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie organizuje spotkanie w ramach Wszechnicy Chrzanowskiej z Wojciechem Wyziną, który opowie o działaniach podejmowane w celu odtworzenia danych żołnierzy pochowanych na chrzanowskich cmentarzach.

Piątek, 23 marca
Chrzanów

O godz. 18 Grupa Twórcza Cumulus i MOKSiR zapraszają do klubu Stara Kotłownia na spotkanie autorskie z Czesławem Gałużnym. Swoje wiersze czytać będą Czesław Gałużny oraz Antoni Dobrowolski. Gałużny namaluje obraz, dając komentarz na temat procesu twórczego. Spotkanie uświetni zespół piosenki poetyckiej Ancora Imparo ze Sławkowa.

Piątek, 23 marca
Chełmek

O godz. 19 rozpocznie się w MOKSiR koncert Andrzeja „Makara" Makarewicza, grającego blues-rocka. Wstęp - 15 zł.

Sobota, 24 marca
Libiąż

O godz. 10 Klub Młodego Naukowca zainguruje działalność w Libiąskim Centrum Kultury, dając wykład z pokazem eksperymentalnym „Pod napięciem".

Sobota-niedziela, 24-25 marca
Chrzanów

W godz. 10-19 zostanie zorganizowany przy Centrum Handlowym MAX - Wielkanocny Jarmark Cudów. W programie: warsztaty - zdobienia jaj wielkanocnych, garncarstwa, dekorowania wypieków wielkanocnych, wikliniarstwa (wszystkie warsztaty są bezpłatne a wykonane podczas nich prace uczestnicy biorą ze sobą); pokazy: robienia kwiatów z bibuły, gobelinów, palm wielkanocnych i wyrobów z filcu na świąteczny stół. Ponadto kiermasz produktów rękodzielniczych, bezpłatne przejażdżki lokomotywą Chrzanolandii po Chrzanowie.

Niedziela, 25 marca
Chrzanów

Konkurs Palm Wielkanocnych rozpocznie się o godz. 12.50 na Rynku. Dzieła oceniane będą pod względem zgodności etnograficznej i artystycznej. Palmy mogą być wykonane zbiorowo. Do prezentacji palmy typowany jest jeden z przedstawicieli grupy.

Niedziela, 25 marca
Alwernia

W godz. 8-14 Samorządowy Ośrodek Kultury zaprasza do remizy na Jarmark Wielkanocny. Będzie wystawa, pokaz i sprzedaż rękodzieła ludowego, związanego ze świętami wielkanocnymi, przygotowanego przez członkinie kół gospodyń wiejskich oraz twórców grupy Millennium.

Niedziela, 25 marca
Chełmek

O godz. 13 zostanie wystawione Misterium Męki Pańskiej w sali widowiskowo-kinowej MOKSiR. Wstęp wolny.

Niedziela, 25 marca
Zagórze

O godz. 17.30 (po wieczornej mszy św.) Stowarzyszenie Przyjaciół Zagórza i Parafia Wniebowzięcia NMP w Zagórzu zapraszają do kościoła na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu mieszkańców.

Niedziela, 25 marca
Krzeszowice

Krzeszowicki Koszyk Wielkanocny to impreza na Rynku, zaplanowana od godz. 10. Będzie m.in. zbiórka żywności i środków czystości dla potrzebujących rodzin, konkurs palm wielkanocnych i świątecznych potraw.