Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Wiemy gdzie zagra MKS Libiąż!

03.08.2018 15:21 | 9 komentarzy | 8 546 odsłon | Michał Koryczan

Mimo protestów, nowo powstały klub piłkarski ma wystartować w nowym sezonie w rozgrywkach chrzanowskiej klasie A.

9
Wiemy gdzie zagra MKS Libiąż!
Podczas czwartkowego spotkania w Zagórzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W lipcu zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję, że powstały pod koniec tamtego roku Miejski Klub Sportowy Libiąż zacznie rywalizację nie od B, ale od A-klasy, czyli o poziom rozgrywkowy wyżej.

W lokalnym środowisku futbolowym zawrzało. Przedstawiciele klubów chrzanowskiej klasy A skierowali pismo do władz wojewódzkiego związku piłkarskiego.

Zawnioskowali w nim o zmianę decyzji w sprawie Libiąża. Jeśli nie, zapowiedzieli, iż nie przystąpią do spotkań ligowych przeciwko libiąskiej drużynie.

W czwartek w Zagórzu doszło do spotkania zainteresowanych stron. Pojawił się na nim prezes MZPN Ryszard Niemiec.
Zapowiedział, że jeśli przedstawiciele klubów nie zmienią zdania, to w piątek dojdzie do spotkania kierownictwa MZPN z reprezentantami MKS Libiąż.

- Będziemy perswadować, żeby jednak zaczęli grę w B-klasie - powiedział Ryszard Niemiec.

Działacze libiąskiego klubu nie dali się najwyraźniej przekonać. Jak poinformował prezes MZPN, władze MKS Libiąż podtrzymały stanowisko, że chcą grać w A-klasie.

Oznacza to, że lipcowa decyzja zarządu MZPN jest aktualna i tym samym libiąska drużyna zacznie rywalizację w nowym sezonie w klasie A.

- Jako podokręg będziemy musieli się podporządkować tej decyzji. Nie ma innego wyjścia. Na razie czekamy na oficjalne pismo w tej sprawie - mówi Leon Kozioł, wiceprezes Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.