Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Młodzi piłkarze z Libiąża w nagrodę obejrzeli na żywo mecz z Czarnogórą i spotkali się z reprezentantami

09.10.2017 07:37 | 0 komentarzy | 5 952 odsłon | Marek Oratowski

Trzech młodych podopiecznych Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż w gronie ponad 57 tysięcy widzów na PGE Narodowym w Warszawie obejrzało w niedzielę wygraną Polaków, pieczętującą ich awans na przyszłoroczny mundial w Rosji. Po meczu spotkali się z polskimi piłkarzami.

0
Młodzi piłkarze z Libiąża w nagrodę obejrzeli na żywo mecz z Czarnogórą i spotkali się z reprezentantami
Młodzi piłkarze z Libiąża w towarzystwie Jakuba Błaszczykowskiego fot. Dawid Chylaszek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielnym spotkaniu polskiej reprezentacji z Czarnogórą. były emocje i zwroty akcji. Nasi piłkarze prowadząc 2-0 znaleźli się w sportowym niebie, by dać sobie strzelić w drugiej połowie dwa gole. Jednak szybko odzyskali kontrolę nad meczem. Zdobyli dwie bramki i wygrali 4-2, co oznaczało pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i przepustkę do mistrzostw świata.

Kibice znów spisali się na medal. W ich gronie znaleźli się trzej młodzi futboliści Szkoły Piłkarskiej Górnik Libiąż: Patryk Burda, Kacper Kasicki i Wojciech Piekarski. To laureaci akcji "Przez naukę do wielkiej piłki", w której premiowane są wyniki w nauce oraz zaangażowanie na treningach. Dzięki macierzystemu klubowi i jego sponsorom mieli zapewniony bezpłatny transport, nocleg, wyżywienie i bilety na mecz oraz nocleg w apartamencie znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Narodowego. Siedzieli w bardzo dobrym miejscu, w pobliżu murawy, więc wszystko doskonale widzieli. Towarzyszył im prezes libiąskiej Szkoły Piłkarskiej Dawid Chylaszek.

Częścią nagrody i dużym przeżyciem była dla nich wizyta po meczu w hotelu, w którym mieszkali polscy piłkarze. Mieli okazję pozozmawiać i zrobić sobie zdjęcie m.in. z Grzegorzem Krychowiakiem i Jakubem Błaszczykowskim.