Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Kto zagra w “okręgówce” w miejsce Górnika Libiąż?

25.07.2017 18:35 | 0 komentarzy | 3 469 odsłony | Marek Oratowski

Wszystko wskazuje na to, że piłkarze Libiąża, którzy dzięki determinacji w rundzie wiosennej utrzymali się w "okręgówce", w nowym sezonie nie przystąpią do rozgrywek. Działacze chrzanowskiego podokręgu rozważają dwa warianty wyjścia z tej sytuacji.

0
Kto zagra w “okręgówce” w miejsce Górnika Libiąż?
Piłkarze Libiąża (w zielonych strojach) muszą się rozejrzeć za nowymi pracodawcami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze Górnika Libiąż pod wodzą Mariusza Wójcika dokonali niemal niemożliwego. Skazywani na degradację po fatalnej jesieni utrzymali się w klasie okręgowej. Młody zespół jednak raczej nie zagra w niej w nowym sezonie z przyczyn organizacyjno-finansowych. Między innymi klub, który jeszcze kilka lat temu występował w trzeciej lidze, jest winien zawodnikom ponad 12 tysięcy złotych. Działacze wskazują palcem na złą współpracę z gminą, a burmistrz przekonuje, ze stracił zaufanie do działaczy. Ostatnio zarząd klubu źle przygotował walne zebranie, którego uczestnicy rozeszli się do domu bez żadnych decyzji.

Prezes Górnika Daniel Bujak potwierdza, że piłkarze nie trenują. Wyjściem awaryjnym miało być przejęcie seniorów Górnika przez Szkołę Piłkarską. Ubiegłotygodniowe rozmowy w tej sprawie nie przyniosły efektów. W tej sytuacji działalność sekcji jest faktycznie zawieszona. A działacze chrzanowskiego podokręgu, który w nowym sezonie poprowadzi rozgrywki "okręgówki", mają problem.

Zalas, który zajął ostanie miejsce w "okręgówce" (ten zespół po Piotrze Chlipale objął w ostatnich dniach Krzysztof Doległo), musi spaść. Degradacji uniknęła za to przedostatnia Paszkówka, z powodu wycofania się Cedronu Brody.

- Mamy dwa wyjścia. Możemy zostawić 15 zespołów, na co mam zgodę Krakowa. Albo rozegrać baraże o miejsce, które prawdopodobnie zwolni Libiąż między wicemistrzami A-klas z podokręgów chrzanowskiego, wadowickiego i oświęcimskiego: Babicami, Stryszawą i Rajskiem. Działacze tych klubów są za, ale czasu jest mało. Decyzja zapadnie na czwartkowym posiedzeniu zarządu podokręgu - tłumaczył nam we wtorek szef PPN Chrzanów Józef Cichoń.