Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Dowiedz się więcej o planach inwestycyjnych w Elektrowni Siersza

11.02.2018 21:17 | 1 komentarz | 7 437 odsłon | Anna Jarguz

Zakład przymierza się do spalania, poza węglem, także paliw alternatywnych. We wtorek w Czyżówce oraz w środę na osiedlu Gaj w Trzebini odbędą się spotkania poświęcone planowanej inwestycji.

1
Dowiedz się więcej o planach inwestycyjnych w Elektrowni Siersza
Elektrownia Siersza w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Czyżówce zebranie rozpocznie się 13 lutego, o godz. 17.00 w miejscowej podstawówce. Dzień później będzie okazja porozmawiać na osiedlu Gaj. Tam zebranie zaplanowano na godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6.

Tauron Wytwarzanie (właściciel trzebińskiej elektrowni) zamierza przystosować bloki nr 1 i 2 do współspalania paliw, powstających w wyniku przetworzenia wyselekcjonowanych frakcji z odpadów innych niż niebezpieczne. Projekt jest we wstępnej fazie. Aktualnie prowadzona jest ocena oddziaływania na środowisko z udziałem mieszkańców. Uwagi i wnioski mogą składać do 22 lutego w Urzędzie Miasta w Trzebini.

Wielu z nich jest temu przeciwnych. Zebrania to świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o inwestycji i zadawać pytania. Mają w nich uczestniczyć przedstawiciele spółki Tauron Wytwarzanie.