Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Prawie 50 milionów złotych dla gminy Babice na budowę drugiej obwodnicy na tym terenie

04.10.2023 17:30 | 5 komentarzy | 4 524 odsłony | Michał Koryczan

Budowa obwodnicy Jankowic i Olszyn znalazła się na liście inwestycji, które otrzymają dofinansowanie z siódmej edycji programu Polski Ład.

5
Prawie 50 milionów złotych dla gminy Babice na budowę drugiej obwodnicy na tym terenie
Podczas jednej z zeszłorocznych sesji Rady Gminy Babice wójt Radosław Warzecha zaprezentował wstępny projekt obwodnicy Jankowic i Olszyn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku babicki samorząd złożył wniosek w piątej edycji programu Polski Ład, obejmującej inwestycje mające na celu rozwój stref przemysłowych, o dofinansowanie budowy drugiej obwodnicy w gminie.

Chodzi o obwodnicę Jankowi i Olszyn, która ma łączyć most na Wiśle w Jankowicach z oddaną do użytku w 2019 r. obwodnicą Babic, przy której znajduje się Babicka Strefa Ekonomiczna.

- Wniosku nie mógł złożyć nikt poza samorządami, które na swoim terenie mają strefy aktywności gospodarczej o powierzchni co najmniej 60 hektarów. Wiele samorządów posiada strefy, ale znacznie mniejsze. My wpisywaliśmy się w to kryterium - tłumaczył Radosław Warzecha, wójt Babic.

Gmina wystąpiła o 50 mln zł dofinansowania. Milion złotych do inwestycji, na tzw. wkład własny, miał dołożyć Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Babice nie otrzymały jednak pieniędzy, ale złożyły wniosek o 50 mln zł dotacji w ramach tegorocznej, siódmej edycji Polskiego Ładu, obejmującego rozwój stref przemysłowych.

W środę, 4 października poznaliśmy rozstrzygnięcia. Wśród małopolskich projektów, które mogą liczyć na dofinansowanie znalazł się ten, dotyczący obwodnicy Jankowic i Olszyn. Gmina ma otrzymać na tę inwestycję 49,9 mln zł.