Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Ósmoklasiści nie zawiedli na egzaminach mimo pandemii (WYNIKI EGZAMINÓW)

28.07.2022 13:00 | 0 komentarzy | 4 446 odsłony | Natalia Feluś

Dwa lata pandemii i nauki zdalnej spowodowały, że oczekiwania wobec uczniów klas ósmych na egzaminach końcowych nie były wygórowane. Wyniki pokazują, że młodzi ludzie poradzili sobie na nich dobrze.

0
Ósmoklasiści nie zawiedli na egzaminach mimo pandemii (WYNIKI EGZAMINÓW)
Egzamin poszedł ósmoklasistom dość dobrze. Fot. pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Agnieszka Batko, dyrektorka SP10 w Chrzanowie, której uczniowie napisali najlepiej egzamin po klasie ósmej w całej gminie Chrzanów:

To duży rocznik, który od marca 2020 pracował zdalnie. Miniony rok szkolny również należał do trudnych, bo co chwilę klasy były objęte kwarantannami. Nauczanie zdalne to trudna nauka przy ogromnym wysiłku nauczycieli, uczniów i rodziców.
Gdy uczniowie wychodzili z egzaminu, byli zadowoleni. To nie musiało przełożyć się na wynik, ale tak właśnie się stało. Jestem bardzo zadowolona. Gratuluję uczniom i bardzo dziękuję nauczycielom. To ponad 600 godzin prowadzonych społecznie tylko w tym roku szkolnym na konsultacjach i kołach zainteresowań.

Nasze wyniki, tj. j.polski 69%, matematyka 70% i j.angielski 83%. Do egzaminów przystąpiło 85 uczniów w tym dwóch z Ukrainy, którzy dołączyli do nas w marcu. 23 arkusze egzaminacyjne miały różne dostosowania dla uczniów z dysfunkcjami.

Zbigniew Nowakowski, dyrektor ZS w Młoszowej, w której uczniowie osiągnęli najwyższy wynik spośród szkół podstawowych w gminie Trzebinia:

Mamy podwójny sukces, bo z jednej strony połowa uczniów naszej szkoły otrzymała świadectwa z wyróżnieniem, a z drugiej strony uczniowie klas ósmych zdali świetnie egzaminy końcowe. Najlepiej wypadł egzamin z języka angielskiego - średnia wynosiła blisko 90 punktów (to zasługa nauczycielki języka angielskiego - Małgorzaty Mardyły), matematyki - 70 punktów (zasługa nauczycielek matematyki - Iwony Duźniak i Steni Rejdych, języka polskiego - 60 punktów (zasługa nauczycielek języka polskiego -  Angeliki Szymiec-Ząbek oraz Moniki Popieli).

Porównując wyniki naszej szkoły do wyników gminy, powiatu, województwa czy kraju - jesteśmy na czele. Sukces tkwi we współpracy nauczycieli, dyrektora, rodziców, a także w zaangażowaniu naszych uczniów. W naszej szkole działamy w myśl sentencji "semper in altum"(zawsze wzwyż).

Komentarze innych dyrektorów szkół podstawowych w powiecie oraz szczegółowe wyniki egzaminu z rozbiciem na przedmioty w poszczególnych szkołąch są opublikowane w najnowszym papierowym wydaniu Tygodnika "Przełom" lub w wersji elektronicznej TUTAJ.