Nie masz konta? Zarejestruj się

Pogorzyce

Potrącony pieszy trafił do szpitala

06.09.2015 15:01 | 0 komentarzy | 6 374 odsłon | Marek Oratowski

Z sobotnich zdarzeń odnotowanych przez policjantów oprócz dwóch pijanych kierowców oraz kradzieży roweru miało miejsce potrącenie pieszego w Chrzanowie. Został przewieziony do szpitala po tym, jak najechał na niego kierowca volkswagena.

0
Potrącony pieszy trafił do szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia drogowego doszło przy ul. Szpitalnej w Chrzanowie.

- Około godziny dziewiętnastej kierujący volkswagenem 36-letni chrzanowianin w trakcie wykonywania manewru omijania idących osób najechał na jednego z pieszych, stojącego na jezdni. Potrącony stracił równowagę i upadł na pojazd. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy, a pieszemu pobrano krew na zawartość alkoholu - informuje Robert Matyasik, rzecznik KPP w Chrzanowie.

Przy ulicy Wapiennej w Pogorzycach w sobotę o godz. 17 kierujący citroenem 40-latek był w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał 1,8 promila alkoholu. W tym samym dniu, tyle że o godz. 19.30 przy ul. Krakowskiej w Bolęcinie policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca tego sołectwa jadącego na rowerze. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 2,3 promila alkoholu. Obu kierowców czeka sprawa sądowa.

Dwie godziny później mieszkaniec Chrzanowa powiadomił funkcjonariuszy z KPP, że z klatki schodowej jego bloku przy ulicy Wyszyńskiego nieznany sprawca ukradł rower użytkowany przez córkę. Poszkodowany wycenił straty na 700 złotych.