Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Krajalnica do chleba – urządzenie nie tylko do piekarni

04.06.2021 15:04 | 0 komentarzy | 383 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wielu osobom wydaje się, że krajalnica do chleba to urządzenie, które jest przeznaczone wyłącznie do użytkowania w piekarni bądź cukierni. Rzeczywiście, w ostatnim czasie w wielu sklepach i supermarketach można kupić pieczywo w wygodnej, pokrojonej formie. Nie oznacza to jednak, że odpowiednio dobrana krajalnica nie będzie przydatna także w innych miejscach. Warto dowiedzieć się, kto powinien się w nią zaopatrzyć.
0
Krajalnica do chleba – urządzenie nie tylko do piekarni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wysokiej jakości krajalnica do chleba świetnie sprawdza się w różnych okolicznościach. Jest ona niezastąpiona zwłaszcza przy przygotowywaniu szybkiego śniadania dla większej liczby osób. W prywatnych domach rzadko można spotkać tego typu urządzenia. Nawet bowiem jeśli domownicy mają do dyspozycji wyłącznie niepokrojone bochenki chleba, na ogół są w stanie prędko i sprawnie podzielić je na mniejsze części przy użyciu zwykłego noża kuchennego. Zupełnie inaczej  przedstawia się natomiast sytuacja lokali gastronomicznych, szkolnych stołówek czy ośrodków wypoczynkowych, gdzie każdego dnia przygotowuje się mnóstwo kanapek dla wielu gości. Odpowiednio dobrana krajalnica do chleba przyspiesza proces przyrządzania posiłku i gwarantuje mu estetyczny wygląd. Mechanicznie pokrojone pieczywo prezentuje się wyjątkowo apetycznie. Mało jest osób, które potrafią mu się oprzeć.

Mechanizm działania krajalnicy do chleba

Krajalnica do chleba odznacza się prostą budową, która przekłada się też na łatwość i intuicyjność jej obsługi. Większość osób jest w stanie opanować tajniki posługiwania się urządzeniem w kilka chwil, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miały one do czynienia z tego typu sprzętem. W skład konstrukcji maszyny wchodzi korpus, nóż oraz podajnik, na którym kładzie się pieczywo przeznaczone do pokrojenia. W zależności od wybranego modelu krajalnica do chleba może być zasilana elektrycznie lub działać ręcznie. Ta pierwsza automatycznie dzieli produkty na mniejsze części, druga natomiast wymaga zaangażowania siły fizycznej użytkownika. Właściwie jednak nie ma znaczenia, w które z tych urządzeń wyposaży się dany sklep, hotel czy lokal gastronomiczny. Obydwie maszyny działają szybko i sprawnie, gwarantując gościom stały dostęp do świeżego, pokrojonego chleba.

 

Jak wybrać odpowiednią krajalnicę do chleba?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli krajalnic. Ich bogaty wybór niejedną osobę może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Dlatego jeszcze przed podjęciem ostatecznych decyzji zakupowych warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dotyczy to przede wszystkim:

  • mocy urządzenia – elektryczna krajalnica zwykle ma moc od 100 do 200 W, dzięki temu nie pobiera zbyt dużo prądu, nie tracąc przy tym nic na swej funkcjonalności;
  • trybu pracy – może on być ciągły (działa aż do momentu wyłączenia przez użytkownika) albo na żądanie (do swojego działania wymaga trzymania przycisku);
  • rodzaju ostrza – krajalnica do chleba standardowo wyposażona jest w ostrza przeznaczone do krojenia chleba; opcjonalnie można wybrać modele zaopatrzone też w noże do rozdrabniania warzyw, wędlin czy sera;
  • zakresu krojenia – warto kupić urządzenie, które oferuje możliwość wyboru grubości pokrojonej kromki.

Nie bez znaczenia często jest też design wybranej krajalnicy. Postawiona w widocznym miejscu w kuchni zwykle bowiem pełni także funkcję dekoracyjną. Musi zatem dobrze komponować się z innymi elementami wyposażenia wnętrza.

Krajalnica do chleba znajduje zastosowanie nie tylko w piekarni, ale też w restauracjach, hotelach i szkolnych stołówkach. Warto zatem pomyśleć o wyposażeniu w odpowiedni model danego lokalu jeszcze przed jego uruchomieniem.

Materiał promocyjny