Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Pokój przedszkolaka – jak go urządzić?

08.04.2019 14:16 | 0 komentarzy | 379 odsłon | red

Materiał promocyjny

Twój maluszek już niedługo rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem. To ważny etap dla każdego dziecka. Oprócz tego podjęliście decyzję, że zamieszka on w swoim pokoju. Czy wiesz, jak urządzić taką przestrzeń? Co zrobić, aby była funkcjonalna i wyjątkowa?

0
Pokój przedszkolaka – jak go urządzić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zacznij od przeliczenia środków

Pieniądze są tutaj bazą do dalszych działań. To od ilości zebranej gotówki zależy jakość i rodzaj mebli, jakie kupicie. A także to, na jakie dodatki i sprzęty będziecie mogli sobie pozwolić. Dobry plan to podstawa sukcesu. Zacznij od listy kosztów i skonfrontuj ją z potrzebami.

Jeżeli po zrobieniu bilansu wydatków okaże się, że brakuje Ci gotówki, to weź pod uwagę zgromadzenie oszczędności. Inną opcją jest pożyczka od rodziny, znajomych lub wybranej instytucji finansowej. Jeżeli interesuje Cię wsparcie firmy pożyczkowej, a nie wiesz, ile gotówki możesz otrzymać, lub z jakimi kosztami jest to związane – skorzystaj z kalkulatora pożyczki gotówkowej.

Wybierz motyw przewodni

Przed wyborem mebli i dodatków do pokoiku przedszkolaka zdecyduj się na jeden wybrany motyw. Dekoracje w stylu leśnym, morskim lub nawiązujące do ulubionej bajki będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Możesz też wybrać sprzęty i dodatki, które łączy jeden kolor, np. zieleń lub róż.

Wybrany motyw zdeterminuje to, jak będzie wyglądać reszta przestrzeni Waszego przedszkolaka. Jeżeli nie masz żadnego pomysłu, zdecyduj się na uniwersalne barwy, np. biel, czy pastele. Takie, które pasują do wielu różnych kolorów i dodatków.

Łóżko i biurko – najważniejsze meble

Wybierz modele, które będą dopasowane do wzrostu Twojego przedszkolaka. Wygodny materac to baza do odpowiedniego rozwoju kręgosłupa malca. Tymczasem biurko, jest meblem, przy którym przedszkolak będzie rozwijał swoje umiejętności, np. uczył się pisać. Dlatego powinno znajdować się w miejscu dobrze doświetlonym, czyli przy oknie.

Dobrze zorganizowane przechowywanie

W takim pokoju powinny znaleźć się również meble, w których będą przechowane ubrania dziecka. Sprawdzi się tutaj duża szafa i komoda, które pozwolą uporządkować całą odzież malca. Tego rodzaju organizacja doceniana jest zazwyczaj rano. Wtedy, kiedy wszyscy szykują się do wyjścia z domu. Oszczędność czasu to klucz do sukcesu!

Oprócz tego warto stawiać na różne pudełka. To do nich schowacie wszystkie zabawki i mniejsze przedmioty. Idealnie sprawdzą się do segregacji klocków, czy materiałów plastycznych. A przy okazji mogą stanowić znakomity element dekoracyjny. Wiele z nich posiada bowiem bogate zdobienia i ciekawą kolorystykę. Duży wybór pozwoli spełnić wymagania dorastającego chłopca lub dziewczynki.

 

 

Materiał promocyjny