Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

50 tysięcy dla Krakowiaczka. Trzeba będzie z czegoś zrezygnować

13.05.2023 13:00 | 2 komentarze | 2 081 odsłony | Łukasz Dulowski
Zespół Pieśni i Tańca Krakowiaczek obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Właśnie pojawiła się informacja, że zdobył pieniądze z programu EtnoPolska 2023".
2
50 tysięcy dla Krakowiaczka. Trzeba będzie z czegoś zrezygnować
W tym roku zespół Krakowiaczek z Grojca świętuje 20. urodziny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt, napisany przez szefową Krakowiaczka Teresę Majewską, nazywa się"20 lat z tradycją - zakup strojów dla ZPiT Krakowiaczek w przededniu Jubileuszu zespołu". Został złożony do Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu EtnoPolska 2023. Otrzymał 51 tys. zł dofinansowania.

Przypomnijmy, że wartość projektu wynosiła 114 020 zł, z czego dofinansowanie w kwocie 107 820 zł.

- Teraz trzeba będzie zrezygnować z niektórych elementów strojów. Najważniejsze, że stroje mieszczan alwerniańskich dla nowo powstałej i już przygotowującej się do występu grupy seniorskiej na pewno będą uszyte. Może uda się jeszcze uszyć stroje spiskie dla grupy młodzieżowo-dorosłej. Niestety, z reszty trzeba będzie zrezygnować. Ceny strojów regionalnych - tak, jak wszystko - mocno wzrosły. Jednak bardzo się cieszymy z tej kwoty. Jest jedną z wyższych kwot dofinansowania. Może kiedyś uda nam się uzupełnić braki. Obecnie mamy więcej par tanecznych niż kompletów strojów do danego regionu. Stroje mieszczan alwerniańskich zostaną zaprezentowane już na koncercie galowym Krakowiaczka - 6 października w chrzanowskim MOKSiR - zapowiada Teresa Majewska.