Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Matki z regionu wspierają się i radzą, jak stawiać czoła domowej codzienności

14.11.2022 20:00 | 0 komentarzy | 2 493 odsłony | Natalia Feluś

Dziś odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty "Akademia Mamy" organizowane przez fundację Sama Mama. Tematem przewodnim był dialog w rodzinie. Kolejne zajęcia planowane są na 21.11.

0
Matki z regionu wspierają się i radzą, jak stawiać czoła domowej codzienności
Poniedziałkowe warsztaty "Akademia Mamy". Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś matki z powiatu chrzanowskiego słuchały i rozmawiały na temat barier komunikacyjnych, asertywnej komunikacji w rodzinie, warunków skutecznego dialogu oraz o tym jak mówić, żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać, kiedy dzieci do nas mówią. Na koniec uczestniczki spotkania zastanawiały się jak rozwiązywać konflikty w rodzinie.

W grupie siła

Na miejscu były mamy tak 3-latków, jak i 16-latków. Pole do wymiany doświadczeń było szerokie. Prowadząca zajęcia Dominika Hapek i jednocześnie założycielka fundacji podawała wiedzę w przystepny sposób bazując na przykładach z życia wziętych. Towarzyszyły temu ćwiczenia praktyczne. Jedno było poświęcone zagadnieniu delegowania obowiązków w rodzinie.

Delegowanie obowiązków

Organizatorka radziła rozpisać na stole kartki z nazwami pomieszczeń w domu i wypisać pod nimi czynności, które każda matka wykonuje. Obrazuje to w jasny sposób innym członkom rodziny, jak dużo obowiązków domowych ma na głowie matka i zachęca do podziału nimi. Takich przykładów było więcej.

Szczegółowy harmonogram kolejnych spotkań znajdziecie TUTAJ.