Krzeszowice

Golfistka z Chrzanowa wygrała w Paczółtowicach (WIDEO,ZDJĘCIA)

07.07.2024 18:55 | 0 komentarzy | 3 075 odsłony | Michał Papiernik
Julia Cebula zdobyła pierwsze miejsce w turnieju Wita Golf CUP powered by Archicom, w kategorii StrokePlayBrutto.
0
Julia Cebula wraz z tatą Marcinem

Zawody zostały rozegrane na polu golfowym Kraków Valley G&CC 18 - 2021.

Do zmagań w formacie stableford (18 dołków) przystąpiło 100 zawodników z całej Polski. Pojawili się także przedstawiciele Irlandii i Korei Południowej.

W kategorii Netto 0-18 HCP najlepszy okazał się Maciej Skotarski (Royal Kraków Golf & Country Club) wyprzedzając Oksanę Sobolewską (Kraków Valley Golf & Country Club), a także Krystynę Szkarłat-Sajkiewicz (Royal Kraków Golf & Country Club).

Grzegorz Bańbura (Kraków Valley Golf & Country Club) zwyciężył w kategorii Netto 18 - 36 HCP. Drugie miejsce zajął Michał Nowak (Kraków Valley Golf & Country Club), a trzecie Mateusz Brol (Armada Golf Club).

Julia Cebula z Chrzanowa, reprezentująca Śląski Klub Golfowy zajęła ex aequo pierwsze miejsce w kategorii StrokePlayBrutto. Razem z nią na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Michaś (Wrocław Golf Club).

Trzecie miejsce zajął Andrzej Kuba (Kraków Valley Golf & Country Club).

Termin Stroke play brutto oznacza końcową sumę uderzeń, bez uwzględniania handicapu. Jest stosowany w turniejach profesjonalnych oraz wysokopoziomowych.

- Przyjechaliśmy tutaj 10-osobową ekipą. Pole jest perfekcyjnie przygotowane. Jesteśmy mile zaskoczeni jego jakością. Wspaniały turniej, wspaniali ludzie - powiedziała Danuta Michaś (Komisja Golfa Kobiecego  - Polski Związek Golfa).

Pierwsza trójka otrzymała zegarki golfowe marki Garmin, dalmierze firmy Bushnell, a także Drivery marki Taylor Made z możliwością fittingu.

Każdy z uczestników otrzymał czapkę golfową Taylor Made.