Krzeszowice

Świt Krzeszowice awansował do piątej rundy regionalnego Pucharu Polski

24.08.2023 12:00 | 0 komentarzy | 2 904 odsłony | Michał Koryczan

W czwartej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków, krzeszowicki zespół pokonał wyżej notowanych Błękitnych Modlnica.

0
Adam Noworyta zdobył dwa gole dla Świtu w meczu z Błękitnymi

Grający w pierwszej grupie krakowskiej klasy okręgowej Świt, pucharową rywalizację rozpoczął od trzeciej rundy. Krzeszowiczanie nie bez problemu wygrali w niej na wyjeździe z Liszczanką Liszki (druga grupa krakowskiej A-klasy).

W ciągu 90 minut spotkania żadnej z ekip nie udało się zdobyć gola i o zwycięstwie musiały decydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali podopieczni Zdzisława Janika, wygrywając konkurs jedenastek 5-4.

W czwartej rundzie Świt zmierzył się z wyżej notowanym, bo piątoligowym zespołem Błękitnych Modlnica. Gospodarze wyszli w tym meczu na prowadzenie za sprawą Adama Noworyty, ale potem dwa gole zdobyli przyjezdni.

Błękitni prowadzili w spotkaniu do 85. minuty, ale końcówka meczu należała do krzeszowiczan, którzy pokazali charakter i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do remisu doprowadził Adam Noworyta, a w doliczonym czasie gry bramkę na wagę wygranej i awansu zdobył Krzysztof Księżyc.

W piątej rundzie pucharowej rywalizacji Świt zmierzy się z Borkiem Kraków (trzecia grupa krakowskiej A-klasy), który wyeliminował do tej pory Galicję Raciborowice, Olimpię Czaple Wielkie i Płomień Kostrze.

III runda Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków

Liszczanka Liszki - Świt Krzeszowice 0-0, karne 4-5

Świt: Czech - Martyniak, J. Marszałek, Grochal, Księżyc, K. Żbik, M. Knapik (65. Kołodziej), Rozmus, A. Noworyta, Kusiak, Kubacki (46. Zając)

IV runda Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków

Świt Krzeszowice - Błękitni Modlnica 3-2 (1-1)

1-0 Adam Noworyta (14), 1-1 Kacper Górczak (37), 1-2 Patryk Lisewski (68), 2-2 Adam Noworyta (85), 3-2 Krzysztof Księżyc (90+1)

Świt: Kurdziel - Zając (46. Czekaj), Marszałek, Martyniak, Księżyc, K. Żbik (74. M. Chuderski), Widzyk (55. Suwała), Rozmus, A. Noworyta, Kusiak, Brożek (55. Kubacki)