Nie masz konta? Zarejestruj się

Mamy półfinalistę

21.04.2004 00:00
Katolicka Agencja Informacyjna oraz Redakcja Katolicka TVP S.A. już po raz drugi organizują konkurs na Proboszcza Roku. W gronie 24 półfinalistów znalazł się ks. Stanisław Krzysik, proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Sierszy.
Katolicka Agencja Informacyjna oraz Redakcja Katolicka TVP S.A. już po raz drugi organizują konkurs na Proboszcza Roku. W gronie 24 półfinalistów znalazł się ks. Stanisław Krzysik, proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Sierszy.
Spośród półfinalistów na początku czerwca wytypowanych zostanie 12 finalistów i jeden laureat, który otrzyma tytuł Proboszcza Roku 2004.
„Siersza to mała miejscowość, w której trudno o pracę. Parafialne biuro zatrudnienia poszukuje ofert i pomaga znaleźć zajęcie w Trzebini i okolicach. Najsłabszych i najuboższych trzeba wspomóc – od 10 lat na miejscowym stadionie sportowym odbywa się Piknik Sierszański, a dochód przeznaczany jest na dofinansowanie najuboższych rodzin wielodzietnych i obiady dla dzieci. W parafii jest centrum kulturalno-rekreacyjne, klub sportowy, świetlica i kawiarnia. Działają grupy: Oaza Rodzin, Grupa Modlitewna Ojca Pio, Wspólnota Ruchu Światło-Życie” – takie uzasadnienie kandydatury proboszcza księdza Stanisława Krzysika znaleźliśmy na stronie internetowej Katolickiej Agencji Informacyjnej.
- Byłem zaskoczony, gdy w ubiegłym tygodniu od dziennikarzy KAI dowiedziałem się, że jestem uczestnikiem konkursu. Nie robię niczego nadzwyczajnego, tylko staram się o rozwój parafii – powiedział nam ks. Stanisław Krzysik.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 16 (628)
  • Data wydania: 21.04.04

Kup e-gazetę!