Gala oddała tylko seta Wadowicom

09.02.2008 21:03 | 1 komentarz | 2 139 odsłony | red
Siatkarze Gali Trzebinia wygrali w sobotę w nowej hali w Sierszy 3-1 ze Skawą Wadowice.
1

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Gala podejmowała Skawę. Stawka było drugie miejsce w lidze. W pierwszym secie przez dłuższy czas Gala przegrywała (m.in. 15-19 i 16-20). Jednak w końcówce gospodarze przechylili szalę wygranej na swoją stronę i po ataku Jakubowicza cieszyli się z wygranej 27-25. W drugiej partii znów decydująca okazała się końcówka. Tym razem więcej nerwów wykazali siatkarze Skawy, którzy wygrali 28-26 (choć przy stanie 25-24 Gala miała w górze piłkę setową). Równie zacięty był trzeci set. Goście popełnili w decydującym momencie błąd, który kosztował ich przegraną 26-24. W czwartej partii goście prowadzili już 17-14. Jednak potem trzebinianie dobrze zagrali blokiem i wygrali 25-22. Tym samym z drugiego miejsca awansowali do gier barażowych o III ligę, które prawdopodobnie rozpoczną się w marcu.

Na zdjęciu: Grający trener Gali Jarosław Oprządek (w środku) w rozmowie ze swoimi zawodnikami w przerwie trzeciego seta