Radość w Libiążu – Fablok pokonany

23.08.2008 23:51 | 4 komentarze | 1 699 odsłona | red
Mimo słabej postawy w pierwszej połowie derbowego meczu z Fablokiem, piątoligowcy Janiny Libiąż ograli w sobotę Fablok Chrzanów 2-0 (0-0).
4

Przed przerwą to goście z Chrzanowa mieli kilka dogodnych okazji strzeleckich. W 22. minucie Maciej Domurat minimalnie przestrzelił po tym, jak kiks popełnił wybiegający z bramki golkiper Janiny Jakub Księżarczyk. W 41. minucie Grzegorz Kalfas mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy trafił prosto w niego.

Po zmianie stron goście stracili koncepcję gry. Próbowali strzałów z dystansu, ale z marnym skutkiem. Dla odmiany Janina zagrała z dużą determinacją, a przede wszystkim skutecznie. W 52. minucie pozyskany z Gromca Łukasz Pactwa dostrzegł po lewej stronie Łukasza Grabowksiego, a ten wbiegł w pole karne i po serii dryblingów umieścił piłkę w siatce. W 86. minucie gości pogrążył Łukasz Ząbek, a asystę zaliczył znowu aktywny Łukasz Pactwa.

Na zdjęciu: Powietrzny pojedynek w meczu Janiny (w ciemnych strojach) z Fablokiem