Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

WLF. Finał w sportowej atmosferze

29.08.2009 11:44 | 0 komentarzy | 3 391 odsłony | red
Dobiegły końca rozgrywki Wakacyjnej Ligi Futsalu. Setka uczestników przez cztery godziny rywalizowała w turnieju finałowym, by na zakończenie cieszyć się z zajętych miejsc i otrzymać zasłużone nagrody.
0
WLF. Finał w sportowej atmosferze
Zwycięskie zespoły Północy wraz z trenerem Jakubem Zielińskim. Na dole narybek, a na górze starszyzna.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobiegły końca rozgrywki Wakacyjnej Ligi Futsalu. Setka uczestników przez cztery godziny rywalizowała w turnieju finałowym, by na zakończenie cieszyć się z zajętych miejsc i otrzymać zasłużone nagrody.

Na sztucznej murawie przy ul. Wyszyńskiego zagrały po cztery najlepsze drużyny w każdej z kategorii wiekowych wyłonione podczas turniejów eliminacyjnych. Jak się okazało, zwyciężyli faworyci.

W kategorii I najlepsza okazała się z trzema zwycięstwami Północ utrzymując pozycję lidera. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło GSE, które tylko o jedno oczko wyprzedziło ABG.

W kategorii II już przed finałem było wiadomo, że wygra Antalya Junior, walka toczyła się więc o kolejne stopnie na podium. Drugie miejsce utrzymały KSC Pączki, a wszystko dzięki pokonaniu 3-0 Szyszek.

U najstarszych emocje trwały do ostatniego meczu. Siodełko Mętków prowadziło do przerwy z Północą 2-1. W drugiej odsłonie Północ jednak się zmobilizowała i ostatecznie wygrała 6-2 okazując się również najlepszą w „generalce”. Po 51 punktów zgromadziły Megalo oraz Siodełko Mętków, jednak to ci pierwsi uplasowali się na drugiej pozycji. Stało się tak dzięki temu, iż Megalo zwyciężyło w jednym z turniejów eliminacyjnych, a Siodełku ta sztuka się nie udała.

O 14.00 przyszedł czas na najprzyjemniejsze, czyli rozdanie nagród które wręczyli wiceburmistrz Chrzanowa Stanisław Dusza, przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie Krzysztof Zubik oraz radny Przemysław Deda. Ligę podsumował Jakub Zieliński, prezes Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu, który podziękował graczom za tak liczny udział, bo bez nich impreza nie miałaby sensu.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsi puchary medale i statuetki za wyróżnienia indywidualne a także smycze, długopisy i parasole przekazane przez redakcję ‘Przełomu”.

Organizatorzy postarali się, aby finał był prawdziwym świętem wakacyjnej piłki nożnej. Zawodnicy rywalizowali w rytm lecącej z głośnika skocznej muzyki, a siły mogli nabrać posilając się kiełbaskami z grilla przygotowanymi i ufundowanymi przez firmę cateringową MEGALO. Uczestnicy odwdzięczyli się dobrą i co najważniejsze toczoną w myśl zasady fair play grą. Obyło się bez czerwonych kartek i kar minutowych.

- Organizacyjnie zrobiliśmy krok do przodu. Cieszy tak duża popularność drugiej edycji Wakacyjnej Ligi Futsalu. Mam nadzieje, że za rok przy pomocy urzędu miasta i współorganizatorów wystartujemy po raz trzeci. Muszę także podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji ligi w tym roku, a bez których rozgrywki nie mogłyby się odbyć – powiedział prezes SChLF Jakub Zieliński.

- Poziom był wyrównany i faworyci czuli oddech na plecach nacierających na nich rywali. Organizatorzy na czele z Adamem Banachem i Kubą Zielińskim spisali się na medal i mam nadzieję, że za rok liga wakacyjna będzie tak samo udana. Myślę, że fajną sprawą byłoby też zorganizowanie rozgrywek dla siedmio-, ośmiolatków, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z futbolem – ocenia zawodnik ABG Artur Ząbek

Organizację chwali również zawodnik Północy Michał Kocot.
– Poziom był wysoki, a organizacja naprawdę dobra. Pieczę nad zawodnikami sprawowali sędziowie, którzy często musieli studzić gorącą atmosferę na boisku. Takie rozgrywki to świetna promocja dla futsalu w Chrzanowie.

Kategoria I
1. Północ 71
2. GSE 61
3. ABG 60
4. Trzebińska Street 43
Najlepszy bramkarz: Korneliusz Łowiec (ABG)
Najlepszy zawodnik: Jakub Wallentin (GSE)
Któl strzelców eliminacji: Artur Ząbek (ABG)
Król strzelców finału: Norbert Bębenek (Północ)

Kategoria II
1. Antalya Junior 65
2. KSC Pączki 47
3. PUKS Trzebinia 43
4. FC Szyszki 42
Najlepszy bramkarz: Michał Trzeciak (Antalya Junior)
Najlepszy zawodnik: Wojciech Pindel (FC Szyszki)
Król strzelców eliminacji: Łukasz Wierzba (Antalya Junior)
Król strzelców finału: Sebastian Radziejewski (Antalya Junior)

Kategoria III
1. Północ 60
2. Megalo 51
3. Siodełko Mętków 51
4. Młoda Orange 49
Najlepszy bramkarz: M. Kocot (Północ)
Najlepszy zawodnik: Jakub Kikla (Północ)
Król strzelców eliminacji: Bartłomiej Wiśniewski (Siodełko Mętków)
Król strzelców finału: Wojciech Tomal (Północ)

Adam Banach