Libiąż

Złoci i srebrni bokserzy z Libiąża (ZDJĘCIA)

29.12.2023 23:30 | 0 komentarzy | 2 952 odsłony | Michał Papiernik
Zawodnicy Akademii Bokserskiej Libiąż z sukcesem wystąpili w Międzynarodowym Turnieju o „Złotą Rękawicę Wisły im. Teofila Kowalskiego”.
0
Bartłomiej Środa ze Złotą Rękawicą. FOT. AKADEMIA BOKSERSKA LIBIĄŻ.

Do turnieju zgłosiło się 168 zawodników z 8 krajów oraz 38 klubów z Polski.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki, dzięki tak wielu uczestnikom. Nasi zawodnicy zdobyli cztery medale. To wielki sukces. Dodatkowo trzech z nich mogło swoje umiejętności zaprezentować w przekazie telewizyjnym SUZUKI BOXING PROMOTION 3 na TVP SPORT - informuje trener Łukasz Krzykala.

Filip Bochenek w kategorii Kadet 46kg zdobył złoty medal. W finale kategorii Kadet 60kg Kacper Godyń uległ Maciejowi Idzi zdobywając tym samym srebro. Równie dobrze zaprezentował się Alexander Saternus, który ostatecznie wywalczył srebrny medal.

Bartłomiej Środa, w finale, pokonał Mołdawianina Igori Bondari, zostając mistrzem kategorii Junior 71kg oraz zdobywcą głównej nagrody "ZŁOTEJ RĘKAWICY", przyznawanej najlepszemu juniorowi, podpisanej przez Oleksandra Usyka.

Bilans walk drużyny z Libiąża : 9 zwycięstw i 2 porażki.

Finał - BONDARI Igori (Mołdawia) 2:0

Ponadto w klasyfikacji punktowej Akademia Bokserska Libiąż zajęła 3. miejsce, a w olimpijskiej 1.