Trzebinia

Lekkoatleci na podium w Czechach (ZDJĘCIA)

15.12.2023 22:50 | 0 komentarzy | 1 547 odsłona | Michał Papiernik
Zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia zdobyli dwa pierwsze miejsca oraz jedno drugie w Mitingu Lekkoatletycznym rozgrywanym w Ostrawie.
0
Mateusz Juszczak (z lewej) oraz jego rywale w kategorii U20. FOT. Ewa Sierka

Start był sprawdzianem przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem halowym. W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników.

Znakomicie zaprezentował się Mateusz Juszczak, uzyskując 1,92 m w skoku wzwyż i tym samym zwyciężając w kategorii U20.

Jakub Jedynak skokiem na wysokość 1,41 m pokonał wszystkich rywali oraz pobił halowy rekord klubu w kategorii U14.

Z wynikiem 1,33 m Szymon Kozioł zajął drugie miejsce w kategorii U14.

Wśród dziewcząt, Jagoda Kaczara ze skokiem na wysokość 1,23 m, zajęła 10. miejsce w kategorii U12.

Karol Ząbczyński - 800 m - 2:55.25 PB

Mateusz Juszczak i Jakub Jedynak za pierwsze miejsca otrzymali koszulki i statuetki.

W biegu eliminacyjnym na 60 m do finału zakwalifikował się Jakub Jedynak. Ostatecznie w finale zajął 5 miejsce.

- Początek grudnia, to trochę wcześnie jak na starty, ale z racji, że przez zimę nie mamy gdzie skakać i biegać udaliśmy się do Ostrawy. Był to dobry trening i sprawdzian przed zbliżającym się sezonem halowym, który rozpoczynamy w styczniu. Niestety w naszym powiecie brakuje hali tartanowej, w której moglibyśmy trenować w okresie zimowym. Kolejny sprawdzian przed nami 16 grudnia w Rzeszowie - informuje prezes Ewa Sierka.