Libiąż

Libiążanka wicemistrzynią Polski w boksie

11.10.2023 22:35 | 0 komentarzy | 2 660 odsłony | Michał Papiernik
Aleksandra Halbina z Gromca zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek.
0
Aleksandra Halbina wraz z trenerem Arielem Środą po odebraniu srebrnego medalu, fot. Akademia Bokserska Libiąż

Przez tydzień, od 2 do 8 października, Śrem stał się bokserską stolicą Polski młodziczek i młodzików. Wszystko za sprawą rozgrywanych właśnie w tej miejscowości bokserskich mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej.

Do zawodów zgłosiło się 413 zawodników, z czego 350 stawiło się na miejscu, co jest rekordową liczbą jeżeli chodzi o tę kategorię wiekową.

Ola w drodze do finału pokonała pewnie Darię Baran (Galicja Sędziszów Małopolski) 5:0 oraz Nadią Kościukiewicz (Fight Club Koszalin).

W półfinale stoczyła mocny bój z Mają Korzeniecką (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), zwyciężając walkę na punkty i tym samym wchodząc do finału.

Po trzech zwycięstwach w finale, uległa na punkty Marii Gorzelanna (Sporty Walki Gostyń).