Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Wyzwania dla ludzi sportu w ciężkich czasach

09.02.2023 08:00 | 1 komentarz | 2 666 odsłony | Michał Koryczan

Dotacje sportowe prawie wszędzie zostały już przyznane. Jak co roku pojawiły się głosy niezadowolenia co do wysokości kwot i kryteriów podziału. Tak jest wszędzie, nie tylko w naszym powiecie.

1
Wyzwania dla ludzi sportu w ciężkich czasach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Biorąc pod uwagę inflację i rosnące koszty, to nawet jeśli klub sportowy dostał na działalność tyle samo lub trochę więcej niż przed rokiem, to tak naprawdę ma mniejsze możliwości finansowe.

Ten problem dotyka jednak nie tylko klubów sportowych, ale praktycznie każdej dziedziny życia, biznesu i wielu zwykłych pracowników, których wynagrodzenia niby rosną. Tymczasem jednak idąc do sklepu za te same pieniądze nie kupimy już tyle, co kiedyś.

Wracając jednak do sportowców. Wydaje się, że najtrudniejsze jeszcze przed nimi, bo prognozy kolejnych budżetów gmin nie są optymistyczne. W efekcie cięcia dotacji sportowych mogą być jeszcze większe, bo samorządy będą zmuszone szukać kolejnych oszczędności.

Działacze sportowi muszą sobie zdać sprawę, że opieranie się w głównej mierze na wsparciu z budżetu gminy to już bezpowrotna przeszłość.

Wielu z nich już to zrozumiało. Jeszcze parę lat temu trzon budżetu niejednego klubu stanowiła dotacja samorządowa.

Dzisiaj wygląda to już zupełnie inaczej. Pieniądze od sponsorów, a także coraz powszechniejsze opłaty pobierane od rodziców zawodników, są bardzo istotnym elementem budżetów klubów sportowych, nawet tych mniejszych.

Przed działaczami jednak nie lada wyzwanie, bo w związku z trudną sytuacją gospodarczą coraz trudniej o finansowe wsparcie od prywatnych przedsiębiorców.

Dlatego dobry marketingowiec w klubie to istny skarb. Jednocześnie, zgodnie z zasadami rynku, kluby muszą dbać o wizerunek i jakość szkolenia, aby pozyskać nowych klientów (patrz - zawodników) i nie stracić obecnych.


Czytaj również

PKP Intercity obniża ceny biletów

Zapadliska w lasach. Nadleśnictwo Chrzanów ostrzega: wejście na teren może grozić utratą zdrowia lub życia

Zapadlisko na stadionie w Trzebini. Gdzie teraz zagrają piłkarze?

Kiedy i gdzie można zaszczepić psa

Synowie byłych zawodników klubów piłkarskich z ziemi chrzanowskiej podbijają Ekstraklasę

O wiadukcie na Krakowskiej mówiono w całej Polsce. To mogła być największa katastrofa w historii Chrzanowa