Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

PKP Intercity obniża ceny biletów

07.02.2023 14:00 | 0 komentarzy | 2 284 odsłony | Michał Koryczan

Przewoźnik informuje, że ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, natomiast dla kategorii EIC i EIP - średnio o około 15 proc.

0
PKP Intercity obniża ceny biletów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że od 11 stycznia obowiązuje nowy cennik PKP Intercity. Ceny biletów jednorazowych w poszczególnych kategoriach pociągów wzrosły o kilkanaście procent.

Jak podaje PKP Intercity ceny mają wrócić do poprzedniego poziomu, sprzed 11 stycznia. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 marca 2023 roku.

Przykładowo za bilet z Warszawy do Krakowa na IC/TLK w cenie bazowej zapłacimy 68 zł, w przypadku EIC - 149 zł, natomiast EIP - 169 zł.

Wprowadzenie niższych cen jest możliwe m.in. dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dotyczącej świadczenia usług publicznych.

W ślad za niższymi cenami biletów jednorazowych, obniżone będą także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat na przewóz rowerów, psa oraz bagażu.

Osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia tego roku otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych.


Czytaj również

Zapadliska w lasach. Nadleśnictwo Chrzanów ostrzega: wejście na teren może grozić utratą zdrowia lub życia

Zapadlisko na stadionie w Trzebini. Gdzie teraz zagrają piłkarze?

Kiedy i gdzie można zaszczepić psa

Synowie byłych zawodników klubów piłkarskich z ziemi chrzanowskiej podbijają Ekstraklasę

O wiadukcie na Krakowskiej mówiono w całej Polsce. To mogła być największa katastrofa w historii Chrzanowa

Trzebinia zagrała na szóstkę z Kalwarianką