Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Weekend na ziemi chrzanowskiej

01.10.2010 14:52 | 0 komentarzy | 4 546 odsłony | red
Najbardziej masową imprezą w ten weekend będzie zapewne parafiada przy kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Największe atrakcje festynu to koncert Jacka Ozimkowskiego, występy dzieci i loteria fantowa.
0
Weekend na ziemi chrzanowskiej
Przed kościołem Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie wisi już baner zapowiadający parafiadę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najbardziej masową imprezą w ten weekend będzie zapewne parafiada przy kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Największe atrakcje festynu to koncert Jacka Ozimkowskiego, występy dzieci i loteria fantowa.

SOBOTA
Pobiegną w hołdzie papieżowi
O godz. 10 przy ulicy Broniewskiego w Chrzanowie rozpocznie się VI Bieg Uliczny w Hołdzie Janowi Pawłowi II. Zawodnicy pobiegną ulicami Broniewskiego i Popiełuszki, które na czas imprezy zostaną zamknięte dla ruchu. Zgłoszenia do indywidualnego biegu przyjmowane będą przed imprezą. Rywalizacja ma przebiegać w kategorii przedszkolaków, szkół podstawowych i gimnazjów. Biegacze powyżej 16. roku życia pokonają trzy okrążenia (kobiety) lub cztery okrążenia (mężczyźni). Zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 12. Najlepsi dostaną puchary.

NIEDZIELA
Kolarski Ekorajd wystartuje w Gromcu
O godz. 9 z Gromca wyruszą uczestnicy Rowerowego Ekorajdu, organizowanego przez starostwo powiatowe w ramach Światowego Dnia Turystyki. Kolarze przejadą przez Mętków, Wygiełzów i Regulice na metę usytuowaną w klasztorze w Alwerni. Trasa ma liczyć 21 km.

Święto w parafii Matki Bożej Różańcowej
W niedzielę 15-tysięczna, chrzanowska parafia Matki Bożej Różańcowej przeżywać będzie swoje święto. Po uroczystej sumie odpustowej o godz. 14 rozpocznie się cykliczna impreza. Parafiadę otworzą występy przedszkolaków z PS nr 7, 4 i 10. O godz. 16 zaplanowano spotkanie ewangelizacyjne (pantomimę) w wykonaniu Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Dwie godziny później poznamy laureatów konkursu literackiego "Wydarzyło się nam żyć w czasach Jana Pawła II". O godz. 18.30 z koncertem wystąpi Jacek Ozimkowski. Podczas Parafiady można będzie zobaczyć prace plastyczne niepełnosprawnych, zjeść bigos lub ciasto, zmierzyć poziom cukru i ciśnienie, kupić los loterii fantowej i odwiedzić stoisko księgarni św. Mikołaja. Imprezę organizują działacze parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Hasło tegorocznego, trzynastego już festynu brzmi "Miłość i służba nadają sens naszemu życiu...".
(MOR)