Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Чи пустять повторно до Польщі після закінчення 90 днів безвізу?

31.05.2022 09:11 | 0 komentarzy | 3 802 odsłony | Natasza
Прикордонна служба Польщі дала офіційне роз'яснення
0
Чи пустять повторно до Польщі після закінчення 90 днів безвізу?
Fot. Straż Graniczna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Українці, які через війну опинились в Польщі, запитують: чи мають вони право поїхати на батьківщину, а потім знову повернутися до Польщі, якщо термін безвізу вичерпався? Чи пустять їх прикордонники? маємо у такім разі офіційну відповідь від прикордонної служби (Straż graniczna).

90 днів безвізу закінчились: які обмеження в перетині кордону?

З 2017 року українцям не потрібна віза для в'їзду до Шенгенської зони. Але безвізовий режим дозволяє перебувати в ЄС лише 90 днів протягом 180 днів. Утім, що дуже важливо, директива про тимчасовий захист від 12 березня 2022 року знімає обмеження на термін перебування у ЄС, яке дає безвіз, пояснюють прикордонники.

– Згідно з Уставою від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв'язку з агресією РФ, для тих громадян України, які в'їхали на територію Республіки Польща після 24 лютого 2022 року в рамках безвізового режиму, зареєстрували своє перебування за номером PESEL та таким чином заявили про намір залишитися в Польщі, перебування на території Польщі вважається законним на термін 18 місяців від дати 24 лютого 2022 року (про це йдеться у статті 2 пункт 1, - Авт.). Таким чином, після використання права на проживання громадян України за безвізовим режимом, тобто 90 днів у 180-денний період, їх перебування на території Польщі вважається законним, – йдеться у відповіді прикордонників.

Тобто фактично це означає, що ті українці, які виїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, отримали тут PESEL з позначкою укр після вичерпання 90 днів безвізу можуть їхати в Україну й повертатись до Польщі без жодних проблем. Проте за умови, що їхня поїздка в Україну не триватиме більше як місяць, оскільки в такому разі вони втрачають право на PESEL. Слід зауважити, що місяць це не в сукупності, тобто поїздок в Україну може бути безліч, проте жодна з них не може бути понад місяць.

Зазначимо, редакція вам щиро радить не читати здогадки користувачів у фейсбуці, а опиратись на законодавство, якщо ви його не порушуєте, то виїхати та в'їхати до Польщі вам буде нескладно.

 

 

Czytaj również