Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Zakończyła się budowa biblioteki

06.12.2010 13:46 | 8 komentarzy | 8 402 odsłon | red
Półtora roku wystarczyło by w miejscu dawnych pawilonów powstał nowoczesny gmach biblioteki. W poniedziałek obiekt został odebrany. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 14 grudnia.
8
CHRZANÓW. Zakończyła się budowa biblioteki
Nowoczesny budynek biblioteki już z zewnątrz robi wrażenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Półtora roku wystarczyło by w miejscu dawnych pawilonów powstał nowoczesny gmach biblioteki. W poniedziałek obiekt został odebrany. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 14 grudnia.

- Chrzanowianie będą mogli skorzystać z nowej biblioteki na przełomie marca i kwietnia, przewidujemy bowiem, że tyle potrwa przewiezienie i poukładanie księgozbiorów – poinformowała Urszula Palka, wiceburmistrz Chrzanowa.

Dział multimedialny, sala wykładowa, klub literacki, czy pokój bajek dla najmłodszych – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na przyszłych czytelników. Obiekt całkowicie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W drugiej połowie grudnia z ulgą odetchną mieszkańcy osiedla Północ, bowiem z terenu budowy zniknie ogrodzenie, które do tej pory utrudniało pieszym wędrówki do centrum miasta.

Nowa biblioteka kosztowała prawie 16 mln złotych. 11 mln pochodziło z Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

(NL)