Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W piłkę w Trzebini zagrało 350 dzieci. Każdy zawodnik dostał prezent i medal

07.12.2021 16:00 | 2 komentarze | 3 266 odsłony | Marek Oratowski
Za nami Turnieje Mikołajkowe, zorganizowane w Trzebini przez działaczy Akademii Sportu Nowoczesnego.
2
W piłkę w Trzebini zagrało 350 dzieci. Każdy zawodnik dostał prezent i medal
Uczestnicy jednego z turniejów, fot. udostępnione przez ASN
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po udanych dwóch edycjach letniego turnieju charytatywnego oraz organizacji imprezy "Serce Trzebini bije dla Janka" przyszedł czas na serię zimową. Z tym, że bez prowadzenia klasyfikacji wynikowej w młodszych kategoriach wiekowych. Dlatego na zakończenie grający dostali torby cukierków, batonów i małych upominków od burmistrza Trzebini Jarosława Okoczuka.

Od 27 listopada do 5 grudnia w halach ZSECH i ZST-U w Trzebini odbyło się pięć turniejów zawodników z roczników od 2010 do 2015. Zgromadziły 34 drużyny z Małopolski i Śląska. Uczestniczyło w nich 350 dzieci. Dzięki sponsorom każdy dostał prezent i medal.

Turnieje najmłodszych roczników zostały przeprowadzony w podziale hali na dwie strefy. Pierwsza to strefa gier free play, przy użyciu band, które bardzo pomagały najmłodszym w utrzymaniu tempa gry, gdyż piłka nie wypadała. W drugiej strefie zostały rozstawione dwa dmuchańce, dzięki którym zawodnicy nie rozgrywający w danym momencie spotkań mogli się pobawić.

- Współpraca z gminą Trzebinia zostanie poszerzona od przyszłego roku i Akademia Sportu Nowoczesnego będzie odpowiedzialna za organizację letnich oraz zimowych turniejów. Czekajcie więc na naszą "letnią" bombę! A szykujemy coś naprawdę ciekawego - zapewnia w imieniu organizatorów Damian Dziadzio.