Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wydzwania nieznany numer? Możesz sprawdzić go w sieci

07.12.2021 00:38 | 0 komentarzy | 1 551 odsłona | red

Materiał promocyjny

Codziennie większość z nas korzysta ze zdobyczy technologicznych nowoczesnego świata. Z całą pewnością należą do nich telefony, które pozwalają nam na wygodny kontakt na odległość z niemal dowolnego miejsca na Ziemi. Tak duże możliwości to także ogromne pole dla nieuczciwych osób, które powodują liczne zagrożenia. Wszystko zacząć się może od zwykłego połączenia telefonicznego, które narazi nas na spore straty (na przykład finansowe). Ustrzec nas przed tym może internet, który podpowie, kto tak naprawdę do nas dzwoni.
0
Wydzwania nieznany numer? Możesz sprawdzić go w sieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy wiesz, kto może stać za nieznanym numerem?

Nieznany numer potrafi nas zaskoczyć i wzbudzić niepokój. Sporo na temat tego rodzaju połączeń pisze chociażby serwis https://inlookup.com. Boimy się przede wszystkim niewiedzy - nie wiemy bowiem, kto próbuje się z nami skontaktować i od razu zakładamy najgorsze. Obawiamy się zostania ofiarą oszustów, naciągaczy czy nieuczciwych sprzedawców, którzy starają się wykorzystać nasze wątpliwości, brak asertywności czy socjotechniki (te ostatnie mają pomóc w osłabieniu naszych obiekcji). W ich arsenale coraz częściej jest także podszywanie się pod bliskie nam osoby lub przedstawicieli banków - w ten sposób starają się oni przechwycić nasze pieniądze lub zdobyć dostępy do kont. Nic więc dziwnego, że wielu z nas zwyczajnie takie połączenia ignoruje i nie odbiera telefonu, gdy dzwoni nieznany numer. Nie każde takie połączenie musi się jednak wiązać z jakimkolwiek zagrożeniem - dzwonić może przecież bliska nam osoba, która utraciła dostęp do swojego urządzenia na przykład w wyniku kradzieży. Na szczęście z pomocą przychodzi internet, który pozwala sprawdzić, kto do nas dzwoni.

Zdemaskuj nieznany identyfikator za pomocą internetu

Rozterki dotyczące nieznanych numerów to domena nie tylko Polaków. Jedną z bardzo często wyszukiwanych fraz w anglojęzycznym internecie jest bowiem "whose number is this". Pomoc w zdemaskowaniu takiego numeru niosą różnorodne aplikacje, które dzięki informacjom potrafią rozpoznać nieznany numer i wskazać, czy jest on bezpieczny dla odbierającego. W sieci możemy taki numer prześwietlić także w nieco bardziej klasyczny sposób, na przykład za pośrednictwem jednego z serwisów, które specjalizują się w zbieraniu danych, komentarzy i opinii o danych numerach telefonów. Dzięki temu dowiedzieć się możemy, które z identyfikatorów skojarzone są na przykład z konkretnymi firmami. Warto pamiętać, że sporo tego rodzaju usług, witryn i aplikacji nie jest darmowa i opiera się na opłacie (jednorazowej lub cyklicznej). Warto wiec sprawdzić ich regulamin i cennik. Numery znaleźć można także w internetowych książkach telefonicznych, o których więcej można przeczytać pod adresem https://inlookup.com/phone-book.

Materiał promocyjny