Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

12 firm chce wybudować parking przy dworcu PKP w Trzebini

09.05.2021 15:27 | 5 komentarzy | 4 159 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Do końca tego roku ma być gotowy parking przy dworcu PKP w Trzebini. O zlecenie na jego wykonanie ubiega 12 firm.
5
12 firm chce wybudować parking przy dworcu PKP w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 maja nastąpiło otwarcie ofert na budowę parkingu. Zgłosiło się 12 firm. Każda z ofert była niższa od zaplanowanej przez gminę na ten cel kwoty 1,4 mln zł. Najtańsza wynosiła ok. 747 tys. zł. Wszystko wskazuje więc na to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty i uda się wyłonić wykonawcę.

Do tej pory parking miał jednak pecha. Opóźnienie w opracowaniu dokumentacji technicznej i uzyskaniu pozwolenia na budowę było spore. Projekt parkingu miał być gotowy w grudniu 2019 roku. Gmina planowała rozpocząć jego budowę jeszcze w 2020 roku. Nie udało się.

Plany trzeba było zmienić, bo prace projektowe opóźniły się o ponad rok z kilku powodów. By wykorzystać potencjał placu przy ul. Dworcowej, projektant - firma z Ostrowca Świętokrzyskiego - musiał uzyskać zgodę ministra na odstępstwo od warunków technicznych. Na jej wydanie trzeba było czekać kilka miesięcy. Sporo czasu zajęły też uzgodnienia branżowe (chodziło o przebudowę kabla telekomunikacyjnego).

W efekcie mieszkańcy z okolicy, dojeżdżający do do pracy do Krakowa bądź Katowic, parkują na razie na pofałdowanym terenie pełnym kałuż i dziur. To ma się zmienić jeszcze w tym roku. Przy dworcu powstanie 98 miejsc postojowych.