Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nowe rozporządzenie w sprawie obostrzeń. Co się zmienia od 23 lutego?

23.02.2021 05:08 | 3 komentarze | 15 256 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Kilka godzin przed północą rząd opublikował znowelizowane rozporządzenie dotyczące antycovidowych restrykcji. M.in. zostały uchylone ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym.
3
Nowe rozporządzenie w sprawie obostrzeń. Co się zmienia od 23 lutego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warunkiem rozpoczęcia leczenia bądź rehabilitacji będzie negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2. Badanie ma być wykonane nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu. Testy mają być bezpłatne dla kuracjuszy.

Nowe przepisy włączają osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowniach do kolejki do szczepień po pacjentach zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Rozporządzenie doprecyzowuje też zasady zwalniania z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy. Już nie wystarczy mieć zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19. Zaświadczenie musi dotyczyć szczepionki dopuszczonej do obrotu w Unii Europejskiej.
Ponadto z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy zwolnieni będą uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają z nimi granicę, a także studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, doktoranci, osoby prowadzące działalność naukową.

Większość przepisów wchodzi w życie od wtorku 23 lutego.

Treść znowelizowanego rozporządzenia znajdziesz TUTAJ