Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kilkaset tysięcy papierosów bez akcyzy w rękach policji. Ujawniono kontrabandę

19.02.2021 14:30 | 5 komentarzy | 3 636 odsłony | Agnieszka Filipowicz
To była udana akcja policjantów z małopolskiej i chrzanowskiej komendy zwalczających przestępczość gospodarczą. Udaremnili nielegalny tytoniowy biznes.
5
Kilkaset tysięcy papierosów bez akcyzy w rękach policji. Ujawniono kontrabandę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko rozegrało się na ulicy Śląskiej w Chrzanowie. Policjanci zatrzymali 40-latka oraz jego 56-letniego znajomego. Mężczyźni stali na parkingu przy samochodzie dostawczym.

- W aucie marki Iveco było aż 622 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - informuje Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowa chrzanowskiej policji.

Policjanci dokonali przeszukania, bo podejrzewali, że w dostawczaku znajdą papierosy bez banderoli. Kartony z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi zostały zabezpieczone. Dwaj mężczyźni trafili do komendy policji w Chrzanowie.

W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że sprawcą nielegalnego procederu był 40-letni mieszkaniec Jaworzna. Wypożyczył od starszego kolegi pojazd, nie informując właściciela iveco o swoich lewych interesach. 40-latek już usłyszał zarzuty nabycia i przewozu ponad 622 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ten sposób naraził Skarb Państwa na straty w kwocie przekraczającej 700 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.