Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kiedy antena LTE poprawi sygnał naszego Internetu?

22.01.2021 14:09 | 0 komentarzy | 558 odsłon | red

Materiał promocyjny

LTE (Long Term Evolution) to jeden z najważniejszych bezprzewodnikowych przesyłów danych na świecie. Ze względu na jego popularność – większość z nas korzysta z niego na swoim w telefonie, czy komputerze.
0
Kiedy antena LTE poprawi sygnał naszego Internetu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z całą pewnością zdarzyła się nam więc sytuacja, kiedy to LTE wolniej nam działało, bądź co gorsza – w ogóle zanikało. W takim przypadku nasuwającym się od razu rozwiązaniem byłoby dokupienie anteny LTE. Czy jednak taka antena zawsze polepszy sygnał naszego Internetu? Na to i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Gdzie jesteśmy najbardziej narażeni na braki sygnału LTE?

Najbardziej narażone na zaniki, lub zupełny brak sygnału LTE są osoby żyjące na wsi, bądź w małych miasteczkach. Powodowane jest to częstym oddaleniem takich miejscowości od masztów, na których szczycie znajdują się przekaźniki LTE. W rezultacie – Internet LTE działa w takich przypadkach bardzo wolno, zdarzają się wspomniane już przerwy w jego dostawie, albo w ogóle zanika i nie można z niego korzystać. W dużym mieście sytuacje takie są odpowiednio rzadsze, ale też się zdarzają. Wtedy zaś są tak samo dokuczliwe – jak dla mieszkańców małych wsi.

Szczególnie uciążliwe okazać się to może dla osób, które w oparciu o Internet pracują – na przykład w postaci prowadzenia własnego biznesu. Jeśli więc mikro przedsiębiorca korzysta z takiego właśnie, zawieszającego się Internetu – może mieć to wymierne w pieniądzach straty dla jego biznesu. Co gorsza stracić przez to może swoich kluczowych klientów, czy nie zdążyć zrealizować wyznaczonych sobie zadań. W wyżej wymienionych sytuacjach – z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem okaże się dokupienie anteny LTE.

 

Najważniejsze rodzaje anten LTE

Najważniejszym podziałem anten LTE jest rozróżnienie ich ze względu na to, w jakim miejscu chcemy je zamontować. Wyszczególniamy więc:

  • Anteny LTE zewnętrzne – jak nazwa wskazuje, przeznaczone są one do zainstalowania na zewnętrznej ścianie naszego budynku. Warto podkreślić, że równie dobrze poradzą sobie one – zamontowane wewnątrz. Charakteryzują się znacznie większą mocą niż ich wewnętrzne odpowiedniki. Są również odpowiednio droższe.
  • Anteny LTE wewnętrzne – czyli, jak nazwa wskazuje – przystosowane są one do umieszczenia we wnętrzach pomieszczeń, w których polepszyć chcemy nasz zasięg. Skorzystać z nich będą musieli ci wszyscy, którzy ze względu na zamieszkanie, nie mają możliwości zamontować anteny zewnętrznej, lub nie dysponują funduszami niezbędnymi do jej instalacji.

 

Jakie są ceny anten LTE?

Ile więc kosztują anteny LTE? Ich ceny plasują się bardzo różnie. Na polskim rynku jest ich niezwykle szeroki wachlarz do wyboru, a ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Jest tak dlatego, że uwzględnia ona niezwykle zróżnicowane parametry każdego z modeli.

Ceny niewielkich, przenośnych modeli oscyluje więc wokół 15 złotych. Wersje do użytku wewnętrznego kosztują zazwyczaj koło 40 zł. Ceny modeli zewnętrznych, lub kierunkowych dochodzą zaś nawet do 700 zł.

Podsumowanie

W świetle powyższych argumentów stwierdzić więc możemy, że technologia Long Term Evolution, oprócz całej wygody, którą ze sobą niesie – jest także podatna na rozmaite uszkodzenia, które spowalniają nasz Internet. Innymi słowy LTE ma tendencje do zaników, nie tylko na wsi, ale nawet w dużych miastach. W wielu opisanych wyżej przypadkach potrzebne więc będzie dokupienie anteny LTE.

Materiał promocyjny