Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Produkcja mebli stalowych oraz metalowych elementów meblowych dzięki gięciu rur i profili

22.01.2021 00:48 | 0 komentarzy | 557 odsłon | red

Materiał promocyjny

Meble wykonane z metalu są coraz bardziej popularne. Dzieje się tak m.in. dlatego że są wyjątkowo praktyczne, bo rzadko się psują. Poza tym można je dopasować do metrażu, czy stylu aranżacji, dbając przy tym o środowisko. Inwestując w meble metalowe, zmniejsza się np. wycinkę drzew, a sam proces produkcji poprzez gięcie rur oraz profili jest w pełni ekologiczny. Z metalu można wykonać naprawdę oryginalne detale do domu, więc rosnące zainteresowanie tymi przedmiotami codziennego użytku jest w pełni zrozumiałe. Precyzja wykonania poszczególnych mebli i ich elementów jest możliwa, dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, takich jak giętarka trzpieniowa.
0
Produkcja mebli stalowych oraz metalowych elementów meblowych dzięki gięciu rur i profili
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Giętarka trzpieniowa – jak za jej pomocą przebiega gięcie rur i profili?

Giętarka trzpieniowa idealnie nadaje się do obróbki metalu, gdy potrzebne jest gięcie rur i profili o niewielkich promieniach. Szczególnie często korzysta się z gięcia trzpieniowego, jeśli metal ma mieć promień gięcia równający się trzykrotności średnicy zewnętrznej rury. Giętarka trzpieniowa, jak sama nazwa wskazuje, jest wyposażona w trzpień, który bierze udział w kształtowaniu rur i profili.

 

Giętarka trzpieniowa może być stosowana także do gięcia przestrzennego rur, które stosuje się wtedy, gdy określone segmenty są na tym samym poziomie. By uzyskać jak najdokładniejsze gięcie rur lub gięcie profili z wykorzystaniem trzpienia, należy pamiętać, by jego czoło ustawić w odpowiedniej pozycji do punktu gięcia. Jeśli istotne jest, by czoło trzpienia zostawiło swój ślad na giętej rurze lub profilu, wtedy podpiera się wewnętrzną powierzchnię rury w miejscu, gdzie ma nastąpić obróbka. Dotyczy to przede wszystkim gięcia rur o cienkich ścianach. Chcąc zapobiec wysuwaniu się czoła trzpienia podczas gięcia, ustawia się je zwykle w odległości blisko dwóch trzecich od punktu przecięcia i linii styczności. W ten sposób minimalizuje się spłaszczenie poprzeczne przekroju rury, którego jednak nie da się całkowicie wyeliminować. Wynika to z naprężenia, jakie ma miejsce podczas gięcia rur oraz profili.

Dlaczego gięcie rur oraz profili jest tak ważne podczas produkcji stalowych mebli?

Mogłoby się wydawać, że gięcie rur i gięcie profili to proces, z którego korzysta się sporadycznie, jeśli chodzi o wytwarzanie mebli wykonanych ze stali. W rzeczywistości ta obróbka jest niezbędna praktycznie na każdym etapie wytwarzania mebli. Jest to uniwersalna metoda obórki metalu, ponieważ sprawdza się tak wtedy, gdy trzeba wykonać prototyp projektu, jak i gdy potrzebne są powtarzalne elementy w seryjnej produkcji. W dodatku gięcie rur lub gięcie profili umożliwia wykonanie prostszego modelu określonego modelu i nawet najbardziej złożonego. Oznacza to, że giętarka trzpieniowa jest niezawodna, gdy chodzi o odpowiednie wyprofilowanie stołu, nóg od krzesła, czy całych metalowych krzeseł bądź bardziej skomplikowanych przedmiotów, jak szafa, czy nowoczesna meblościanka.

Gięcie rur oraz profili to wyjątkowo ekonomiczna metoda obróbki metalu. Wystarczy tylko, że pod ręką jest wysokiej jakości giętarka trzpieniowa, by można było za jej pomocą wygiąć praktycznie każdy odcinek rury lub profilu tak, aby elementy te uzyskały odpowiedni kształt.

Ponadto gięcie rur i gięcie profili nie zmienia właściwości obrabianego materiału. Otrzymuje się więc dokładnie odwzorowany kształt, jaki był zamierzony, a przy tym metal jest np. tak samo wytrzymały, jak był przed uruchomieniem giętarki trzpieniowej. Nie trzeba się więc obawiać, że po uzyskaniu odpowiedniego kształtu, wyprodukowany w ten sposób element wyposażenia stanie się mniej praktyczny, czy trwały.

Natomiast z uwagi na szybkość, z jaką udaje się przygotować konkretne elementy lub całe meble, gięcie rur oraz profili to wyjątkowo niedroga usługa. Jest to z pożytkiem dla zleceniodawcy, który może zamówić taką liczbę powtarzalnych elementów i mebli, jaką zaplanował.

Elektron jest profesjonalną firmą, która przyjmuje zamówienia na gięcie rur oraz profili związane z produkcją pojedynczych metalowych mebli, jak i tych wytwarzanych seryjnie.

Materiał promocyjny